Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o szczepionce przeciw COVID-19 – Debata ekspercka

Informacja prasowa

469

Już dziś, 22 grudnia o godz. 20:00 odbędzie się debata ekspercka dotycząca szczepionki przeciwko COVID-19. Debata będzie transmitowana na stronach głównych Onetu i rmf24.pl. Specjaliści odpowiedzą na kluczowe pytania dotyczące szczepionki przeciwko COVID-19 w oparciu o naukowe ekspertyzy i dostępną wiedzę.

Organizatorami debaty są Corona Ninjas – inicjatywa, która od początku pandemii pomaga szpitalom dostarczając sprzęt i wsparcie warte setki tysięcy złotych, Medonet i RMF FM.

Zależało nam na zebraniu ekspertów mogących odpowiedzieć na pytania dotyczące szczepionki na COVID-19 z bardzo różnych perspektyw – prawnej, naukowej, a także z perspektywy lekarzy, którzy będą bezpośrednio zaangażowani w proces szczepienia w Polsce. Drugą ważną kwestią przy planowaniu debaty było stworzenie całkowicie apolitycznego i niekomercyjnego środowiska do rozmowy, tak, aby dostarczyć możliwie najbardziej wiarygodne informacje i dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Mamy nadzieję, że debata stanie się impulsem do rozmowy o szczepionce przy świątecznych stołach lub podczas wirtualnych spotkaniach z najbliższymi – tłumaczy Dr Grzegorz Jasiński, dziennikarz naukowy RMF.

Szczepienie przeciw COVID-19 to temat, który wywołuje w naszym kraju ogromne emocje. Wiele osób nie jest pewnych czy się zaszczepi, wiele obawia się o swoje bezpieczeństwo. Mam nadzieję, że dzięki tej debacie odpowiemy na najważniejsze pytania Polaków dotyczące szczepionki, bezpieczeństwa jej stosowania, a także regulacji związanych z jej wprowadzeniem. Jestem przekonana, że merytoryczna, rzetelna rozmowa w gronie ekspertów nie tylko rozwieje wątpliwości, ale także pomoże podjąć decyzję: zaszczepić się czy nie – mówi dr Anna Zimny-Zając, redaktor naczelna Medonet.pl.

W szranki w walce z dezinformacją stanie sześciu ekspertów:

  1. Dr n. med. Piotr Kramarz – Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC)
  2. Dyrektor Andrzej Rys, DG Sante, Komisja Europejska
  3. Prof. zw. dr hab. med. Krzysztof Simon Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Ordynator: I Oddział Zakaźny Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Gromkowskiego we Wrocławiu, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych dla Województwa Dolnośląskiego
  4. Prof. dr hab. Krzysztof Pyrć – Małopolskie Centrum Biotechnologii
  5. Prof. Katarzyna Kolasa – Akademia Leona Koźmińskiego
  6. Dr med. Paweł Grzesiowski – specjalista pediatra, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19

Debatę poprowadzą:

Dr Anna Zimny-Zając – Redaktor Naczelna Medonet

Dr Grzegorz Jasiński – dziennikarz naukowy RMF FM

Poprzedni artykułUSA startują z nowym pakietem pomocowym
Następny artykułDanina solidarnościowa – co to jest i kogo obejmuje?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments