Syndyk Mt. Gox znów zmienił terminy spłaty wierzycieli

Jak kupić Bitcoin

Nobuaki Kobayashi, syndyku upadłej giełdy Mt.Gox, ogłosił zmianę wcześniej ustalonych terminów spłaty wierzycieli. Pierwotnie ustalony na 31 października 2023 r. termin spłaty podstawowej, wcześniejszej spłaty ryczałtowej i spłaty pośredniej został przedłużony o rok, przy czym obecnie oczekuje się, że spłaty zostaną zakończone do 31 października 2024 r.

Nowy komunikat dot. Mt. Goxa

W oficjalnym komunikacie Kobayashi stwierdził:

Biorąc pod uwagę czas potrzebny wierzycielom restrukturyzacyjnym na dostarczenie niezbędnych informacji oraz potwierdzenie takich informacji przez syndyka, Powiernik ds. Rehabilitacji nie będzie w stanie spełnić tych warunków w terminie ostatecznym.

Warto jednak zauważyć, że w przypadku wierzycieli, którzy niezwłocznie po rozpoczęciu procedury przekazali wymagane dane syndykowi, sekwencyjne spłaty mogłyby rozpocząć się już pod koniec tego roku.

Zmieniony harmonogram wynika z pewnych zawiłości obejmujących „dyskusje i wymianę informacji z bankami, dostawcami usług transferu środków i wyznaczonymi giełdami kryptowalut”, które mają kluczowe znaczenie dla procesu spłaty. Kobayashi podkreślił:

Proszę pamiętać, że harmonogram może ulec zmianie w zależności od okoliczności, a konkretny termin spłat dla każdego wierzyciela nie został jeszcze ustalony.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


W kwietniu tego roku Kobayashi poinformował, że minął termin składania przez wierzycieli wniosków o spłatę ich roszczeń. Dzięki temu po kilku latach powtarzających się opóźnień spłata stała się w ogóle możliwa. Dzisiejsze ogłoszenie może być przez niektórych odebrane jako kolejna porażka, choć ostateczne spłaty poszkodowanych są coraz bliżej.

W ramach tzw. planu rehabilitacji syndyk  Mt.Gox ma zwrócić ofiarom upadku giełdy łącznie 141 686 Bitcoinów (BTC), 143 000 Bitcoin Cash (BCH) i 69 miliardów jenów.

Wpływ na cenę BTC

Spłata ofiar upadku Mt.Goxa zawsze była przedmiotem zainteresowania i spekulacji rynku. Chodziło o wiele czynników – w tym metodę rozłożonej w czasie spłaty, decyzje kluczowych interesariuszy i obecne warunki rynkowe. Wiele osób obawiało się, że natychmiastowe wypłacenie tak ogromnych ilości bitcoinów doprowadzi do załamania się na rynku kryptowalut. Dziś wielu, że to nierealny scenariusz, bowiem spłata będzie rozłożona na raty.

W momencie publikacji tego tekstu cena BTC wynosi  ok. 26 600 dolarów.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments