Światowe waluty rosną wobec złotego. Euro po 4,88 PLN.

euro

Kolejnego dnia, dziś w piątek 7 października patrzymy na pary walutowe z udziałem złotego. Wczoraj główne światowe waluty silnie rosły w relacji do złotówki. Najwięcej zyskał amerykański dolar. Aktualnie para walutowa USD/PLN utrzymuje się na 4,98 PLN. Najmniej natomiast względem złotego zyskał brytyjski funt. Waluta brytyjska zbliżyła się jednak do 5,58 PLN. Notowania pary CHF/PLN wzrosły w czwartek finalnie o 9 groszy. Kurs euro wynosi 4,88 PLN dziś o godzinie 8.

Funt opuszcza strefę 5,52-5,54 PLN

Wczoraj pisaliśmy o tym, że funt szterling w relacji do złotego ma szansę zebrać się do wzrostów. Ruch rozpocząć się miał w strefie cenowej: 5,52-5,54 PLN i tak też się wydarzyło. W konsekwencji notowania pary GBP/PLN opuściły wspomnianą wyżej strefę i skierowały się w stronę 5,57 PLN. Najwięcej za funta zapłacić trzeba było w okolicach 5,58 PLN. Dziś, w piątek 7 października funt utrzymuje wyższe zakresy. Kurs pary GBP/PLN oscyluje przy 5,57 PLN.

Teraz notowania funta w stosunku do złotego osiągać mogą wyższe zakresy. Zdaje się, że para walutowa GBP/PLN za cel na najbliższe godziny obrać może poziom 5,62 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 07.10.2022

Kurs CHF/PLN w górę o 9 groszy

Frank postawił, podobnie jak inne światowe waluty, na silny wzrost względem złotego. Kurs pary walutowej CHF/PLN na przestrzeni ostatniej doby poszybował w górę o 9 groszy. Dziś o godzinie 8 za franka płacimy 5,03 PLN. Teraz para CHF/PLN zmierzać może do 5,10 PLN.

Euro kursuje po 4,88 PLN

Waluta europejskiej wspólnoty wystrzeliła w czwartek w relacji do złotego. Kurs euro wzrósł w ciągu dnia o ponad 8 groszy. Najwięcej za parę walutową EUR/PLN płaciło się 4,89 PLN. Obecnie euro kursuje po 4,88 PLN.

Teraz rynek pary EUR/PLN za cel obrać może przełamanie szczytu z końcówki września. Taka sytuacja nada impetu wzrostom, a euro zmierzać może do 4,92 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 07.10.2022

Notowania USD/PLN powracają do szczytów ?

Najlepiej w czwartek, 6 września spośród głównych światowych walut w stosunku do złotego wypadł dolar. Kurs pary USD/PLN znacząco zbliżył się do poziomu 5,00 PLN. Dolar amerykański słabość złotówki ma szansę znów wykorzystać. Powrót notowań USD/PLN zdają się chcieć powrócić do wrześniowych szczytów.

Podsumowanie

Główne światowe waluty również dziś wykazać mogą znaczny wzrost względem polskiej złotówki. Złoty pozbawiony ostatnio wsparcia ze strony Narodowego Banku Polskiego (NBP) szczególnie stracić może względem amerykańskiego dolara.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments