swap.ly oferuje kupno BTC przy pomocy ePUAP

110

Polski rynek kryptowalut prężnie się rozwija. Pewnym problemem są jednak uciążliwe – choć nierzadko konieczne – regulacje. Na przeciwko inwestorom idzie teraz krajowy kantor swap.ly. Umożliwia bowiem weryfikację klientów bez wysyłania skanów dokumentów.

swap.ly z innowacyjnym rozwiązaniem

Pewne utrudnienia dot. kupna BTC mają swoje korzenie w unijnej dyrektywie o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Wynika z niej, że giełdy i kantory kryptowalut są zmuszone do weryfikowania tożsamości klientów. W praktyce proces jest często dość uciążliwy: wymaga wysłania firmie skanów dokumentów i swojego selfie z nimi.

Wiele osób obawia się, że potem te dane mogą wyciec z systemów giełd. Na przeciwko takim osobom idzie kantor kryptowalut swap.ly. Wdrożył u siebie właśnie FiberID, dzięki czemu instytucje obowiązane, aby zweryfikować swoich klientów, nie muszą już gromadzić skanów dokumentów tożsamości. Osoby fizyczne chcące dokonać weryfikacji potrzebują jedynie ogólnodostępnego dla każdego obywatela Profilu Zaufanego (ePUAP).

„Klient przechodząc proces weryfikacji uzupełnia dane osobowe w profilu i generuje dokument do podpisu profilem zaufanym, następnie jest przekierowany na stronę ePUAP w celu podpisania dokumentu, a następnie wgrywa go do systemu weryfikacyjnego, który potwierdza zgodność podpisu klienta.

Na żadnym etapie nie jest konieczne przesyłanie skanów swoich dokumentów tożsamości i jest to wygodniejsze niż karkołomne robienie zdjęć dowodu osobistego a często również tzw. selfie z dokumentem”

– tłumaczy Lech Wilczyńki ze swap.ly.

FiberID

FiberID, system stworzony przez fintech Fiberpay, ma stanowić alternatywę dla standardowej weryfikacji, która może być sporą barierą dla klientów giełd i kantorów, którzy obawiają się przekazywanie swoich zdjęć dokumentów tożsamości. Dodatkowo może przyczynić się do dalszej popularyzacji Profilu Zaufanego, który pozwala na załatwianie spraw urzędowych bez wychodzenia z domu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments