Stabilne przychody ASBIS w lutym

Udostępnij

Grupa ASBIS, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), według wstępnych danych szacunkowych wypracował w lutym 2024 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 236 mln USD, wobec 230 mln USD w lutym 2023 r., co oznacza wzrost o ok. 2%. Luty 2024 r. był też o około 5% lepszy pod względem przychodów od stycznia 2024 r.

„Luty 2024 r. oceniamy jako miesiąc stabilny pod względem przychodów. W okresie pandemii, w czasie której notowaliśmy bardzo dynamiczne wzrosty sprzedaży, w lutym odnotowaliśmy stabilne przychody rok do roku, zgodne z naszymi oczekiwaniami. Naszym celem jest wygenerowanie wzrostu sprzedaży w 2024 roku, co przełoży się także na wzmocnienie naszych fundamentów w przyszłości. Obecnie pracujemy nad prognozą wyników finansowych na 2024 r., którą opublikujemy, jak tylko będziemy mieli większy obraz czynników rynkowych, które mogą wpłynąć na nasze wyniki” – powiedział Serhei Kostevitch, CEO Grupy ASBIS.

„W lutym 2024 r., praktycznie nie odnotowaliśmy znaczących zmian wśród liderów sprzedaży. Były nimi: Kazachstan, Słowacja, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Ukraina. Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce miesięcznych wzrostów przychodów, plasując się wśród TOP10 krajów o najlepszej miesięcznej sprzedaży. Najlepiej sprzedającymi się produktami w lutym 2024 r. były smartfony, procesory i laptopy” – dodał Serhei Kostevitch.

—-

O Grupie ASBIS (GPW: ASB)

ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:
1. Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:
a. Sieci detaliczne i sklepy internetowe
b. Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
c. Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.
2. Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi
a. Aeno (inteligentne urządzenia domowe z sektora małego AGD).
b. Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
c. Cron Robotics (budowa własnych rozwiązań w segmencie robotyki, w tym cobotów)
d. Lorgar (akcesoria do gier oraz przesyłania strumieniowego)
e. Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia)
f. Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
g. Prestigio Solutions (innowacyjne rozwiązania technologiczne dla biznesu i segmentu edukacji)
3. Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej.

ASBIS powstał w 1990 roku, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada 2 główne centra dystrybucyjne na świecie zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz 2 regionalne centra dystrybucyjne (Gruzja, RPA), filie w 34 krajach, ponad 2 600 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 60 krajach na całym świecie. W 2023 roku Grupa zrealizowała sprzedaż na poziomie blisko 3,1 mld USD.

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS).

Nowości i więcej informacji można znaleźć:

www.asbis.com

Najnowsze

Zobacz również