Sprzedaż “Lords of the Fallen” przekroczyła milion egzemplarzy – akcje CI Games zwyżkują

Ci Games

CI Games poinformował wczoraj, że sprzedaż gry „Lords of the Fallen” na dzień 23 października, czyli dziesięć dni po premierze, przekroczyła 1 milion egzemplarzy.

Komunikat ten wywołał wzmożony popyt na akcje tej spółki gamingowej. W efekcie, ich kurs zyskał wczoraj ponad 10%. Dziś zaś papiery wartościowe spółki drożeją o kolejne 2,6%.

Ponad milion sprzedanych kopii “Lords of the Fallen” w 10 dni od premiery Sprzedaż akcji ze względu na wycofanie ich z obrotu giełdowego

Dane sprzedażowe “Lords of the Fallen” były mocno wyczekiwane przez rynek, w szczególności, że Marek Tymiński, prezes CI Games zaznaczał, że do ich publikacji dojdzie przed końcem października.

Jak wynika z najnowszych informacji, najważniejszy tytuł spółki sprzedał się w nakładzie przekraczającym 1 milion egzemplarzy w 10 dni od premiery. Liczba ta odnosi się łącznie zarówno do sprzedaży cyfrowej, jak i fizycznej, uwzględniając przy tym zwroty. Według prezesa CI Games “jest to ogromny sukces całego zespołu”.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Spółka podała również, że w przypadku wersji cyfrowej 54% sprzedaży dotyczy konsol. Co więcej, 55% sprzedaży to wydanie deluxe. W ocenie Marka Tymińskiego sprzedaż cyfrowa będzie przeważać w miksie sprzedażowym.

Prezes CI Games zapowiedział również, że kolejne dane o sprzedaży “Lords of the Fallen” spółka planuje przedstawić pod koniec listopada. Zarząd uważa, że wtedy spółka będzie w stanie podać więcej danych o sprzedaży fizycznych kopii gry i będzie znała wstępne efekty sprzedaży podczas tegorocznego Black Friday.

Koszty produkcji i marketingu “Lords of the Fallen” przekroczyły 200 mln zł

Dziś rano CI Games przekazał natomiast, iż według szacunków spółki całkowite koszty produkcji (bez opłat licencyjnych na silniki) gry “Lords of the Fallen” wyniosą około 178 milionów złotych, koszty marketingu – 81,5 miliona PLN, a koszty produkcji na nośnikach fizycznych – 21,5 miliona złotych.

David Broderick, CFO i wiceprezes CI Games, poinformował podczas telekonferencji, że koszty marketingu nie dotyczą jedynie samego wydania gry, lecz są inwestycją w całą franczyzę, by budować silną bazę i rozpoznawalność marki na przyszłość.

Akcje wystrzeliły

Komunikat o tym, że liczba sprzedanych egzemplarzy “Lords of the Fallen” tak szybko przekroczyła 1 milion, został jednoznacznie pozytywnie odebrany przez inwestorów.

W efekcie, wczoraj mieliśmy do czynienia ze wzmożonym popytem akcje CI Games. Ostatecznie ich kurs podrożał w poniedziałek aż o 10,6%. Co więcej, dziś papiery wartościowe wydawcy „Lords of the Fallen” zyskują kolejne 2,6%.

Wykres akcji CI Games

O CI Games

CI Games to polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją, wydawaniem oraz dystrybucją gier komputerowych. Powstało w 2002 roku, a jego siedziba mieści się w Warszawie.

CI Games prowadzi niezależną działalność wydawniczą, produkcyjną i dystrybucyjną na globalnym rynku gier wideo. Posiada operacyjne studia w Warszawie, Barcelonie, Bukareszcie i Stanach Zjednoczonych.

Firma zasłynęła serią gier “Sniper: Ghost Warrior”, która sprzedała się w ponad 13 milionach egzemplarzy na całym świecie, w tym sama pierwsza część z 2010 roku w ponad 4 milionach. Druga najpopularniejsza seria gier studia – “Lords of The Fallen”, której pierwsza część wyszła 2014 roku – może pochwalić się liczbą 10 milionów graczy na świecie.

CI Games jest również najstarszą polska spółką gamingową notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, zadebiutowała już w 2007 roku.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments