S&P 500 najwyżej w historii! Pfizer ma szczepionkę na Covid-19, wywołał euforią na giełdzie

491

Ostatni dni przebiegały na światowych rynkach finansowych niezwykle interesująco. Wszystko to za sprawą ubiegłotygodniowych wyborów prezydenckich, w których Joe Biden zyskał mandat do sprawowania urzędu 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych przez najbliższe cztery lata. Wybory te były szczególne pod wieloma względami. Jednym z nich jest historyczna zmienność na notowaniach głównych indeksów giełdowych.

  • Joe Biden został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych
  • Indeks S&P 500 wzrósł o ponad 12,5 proc.
  • S&P500 najwyżej w historii
  • Pfizer ma szczepionkę przeciw SARS-CoV-2

Indeks S&P 500 najwyżej w historii

Notowania amerykańskiego indeksu Standard and Poor’s 500 (S&P500), w którego skład wchodzi 500 wybranych akcji spółek giełdowych reprezentujących wszystkie główne gałęzie przemysłu wzrósł w poniedziałek o ponad 3,5 proc. powiększając tym samym zasięg trwającej od ubiegłego tygodnia aprecjacji do ponad 12,5 proc.

Oznacza to, że w ciągu zaledwie kilku dni, notowania indeksu S&P500 wzrosły o ponad 400 punktów. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że jego kurs znalazł się na najwyższym poziomie w historii.

Pfizer ma szczepionkę przeciw SARS-CoV-2

Podobne tendencje dostrzec można także na wielu innych indeksach giełdowych. Wzrosty te przedstawiają reakcję rynku na informacje podaną przez Pfizer.

Spółka poinformowała bowiem, że posiada skuteczną szczepionkę przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2, której skuteczność w zapobieganiu zachorowaniu wynosi ponad 90 proc.

Arkadiusz Jóźwiak

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments