Simteract pozyskał w ofercie prywatnej ponad 4,3 mln zł

282

SimteractSimteract zakończył prywatną ofertę akcji pozyskując ponad 4,3 mln zł, przy redukcji zapisów w gronie inwestorów indywidualnych na poziomie 88,5%, podała spółka. Simteract planuje wprowadzić swoje akcje do obrotu na NewConnect jeszcze w tym roku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu emisji. Zainteresowanie naszymi akcjami było ogromne. Dzięki pozyskanym środkom jesteśmy w stanie z pełną prędkością kontynuować naszą strategię produkcji dwóch gier z gatunku premium indie simulation jednocześnie, z planowaną premierą co roku. Dzięki zaufaniu nowych akcjonariuszy mamy przed sobą najbardziej obiecujący okres w dziejach spółki, zaczynając od debiutu na NewConnect. Dołożymy wszelkich starań, żeby debiut odbył się jeszcze w tym roku” – powiedział prezes Marcin Jaśkiewicz, cytowany w komunikacie.

Obecnie Simteract koncentruje swoje działania produktowe na dwóch projektach: niezapowiedzianym jeszcze Projekcie 1, który powstaje we współpracy z francuskim wydawcą Nacon należącym do grupy BigBen Interactive, oraz pokazanym już mediom symulatorze, „Carpool Simulator”. W grze zostanie użyta pionierska i uznana na całym świecie technologia Traffic AI, z której firma zasłynęła w poprzednich latach.

„Simteract jest również beneficjentem grantu w programie 'Szybka ścieżka'. W ubiegłym miesiącu pozyskał z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prawie 3,2 mln zł. Środki będą przeznaczone na projekt 'Technologia generowania realistycznych wizualizacji tras kolejowych na potrzeby profesjonalnych symulatorów szkoleniowych'” – podsumowano w materiale.

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym. Firma ma wieloletnie doświadczenie w branży gier komputerowych oraz oprogramowania wirtualnej rzeczywistości. Simteract jest autorem między innymi Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego na Potrzeby Symulatorów i Gier Wideo. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments