Sam Bankman-Fried jednak wyjdzie na wolność?

Udostępnij

Prawnik Sama Bankmana-Frieda ponawia wniosek o tymczasowe zwolnienie jego klienta z aresztu. Wielkimi krokami zbliża się proces CEO FTX.

Sam Bankman-Fried wyjdzie na wolność?

Prawnik reprezentujący Sama Bankman-Frieda (SBF) w jego zbliżającej się sprawie przeciwko Departamentowi Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych złożył ponowny wniosek o tymczasowe zwolnienie jego klienta z więzienia w celu przygotowania się do procesu.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


25 września Mark Cohen zwrócił się do sędziego Lewisa Kaplana, który zajmie się sprawą, o zezwolenie na tymczasowe zwolnienie SBF, ponieważ jest to „niezbędne do przygotowania [jego] obrony”.

– Stwierdzamy, że ze względów praktycznych niezwykle trudno jest nam odpowiednio przygotować się do rozprawy przy obecnie obowiązujących ograniczeniach dostępu [do SBF] – przekazał prawnik.

Kontynuował, mówiąc, że prokuratura przedstawiła obronie zeznawania 50 świadków oraz tysiące materiałów i dowodów. Cohen powiedział, że nie będą w stanie „właściwie reprezentować” SBF bez możliwości narady z nim i przygotowania się na obecność świadków i dowodów poza salą sądową.

Cohen złożył petycję, stwierdzając, że sprawa jest „wysoce skomplikowana technicznie i złożona”, a zespół prawny potrzebuje, aby klient pomógł im zrozumieć pewne zawiłości sprawy. Napisał, że „wiedza i spostrzeżenia SBF nie mogą być powielane przez zewnętrznych ekspertów”.

Nowe warunki tymczasowego zwolnienia obejmują, że gdy SBF nie znajduje się na sali sądowej, musi albo przebywać w obecności swoich prawników, albo musi mu towarzyszyć ochroniarz w tymczasowym miejscu zamieszkania w Nowym Jorku.

Stwierdzono również, że SBF zgodzi się na nakaz milczenia na czas procesu, który zabrania mu rozmów z kimkolwiek poza jego prawnikami i zespołem obrońców, rodzicami i bratem.

21 września panel składający się z trzech sędziów odrzucił wniosek byłego dyrektora generalnego FTX o jego tymczasowe zwolnienie z więzienia i określił argumenty przedstawione przez prawników we wniosku o zwolnienie „nieprzekonującymi”.

3 pażdziernika

Pierwszy proces karny Bankmana-Frieda zaplanowano na 3 października, podczas którego usłyszy on siedem zarzutów karnych związanych z niewłaściwym wykorzystaniem środków użytkowników FTX i Alameda Research. Drugi proces odbędzie się w marcu 2024 r., kiedy usłyszy pięć dodatkowych zarzutów karnych. Nie przyznał się do żadnego z zarzutów.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również