Sam Altman dołącza do Microsoftu

Biurowiec firmy Microsoft

Sam Altman dołączy do Microsoftu. Wcześniej został zwolniony z OpenAI.

Sam Altman będzie pracował dla Microsoftu

W ciągu ostatnich kilku dni światem nowych technologii wstrząsnęła wiadomość o usunięciu ze stanowiska przez zarząd OpenAI Sama Altmana – współzałożyciela i dyrektora generalnego firmy. Wiadomość pojawiła się w piątek. Mira Murati – dyrektor ds. technologii firmy – miała natychmiast objąć stanowisko Altmana.

Okazuje się, że Altman nie szukał nowej pracy szczególnie długo. Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft, wydał teraz oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził, że zarządzana przez niego firma jest nadal zaangażowana we współpracę z OpenAI i, że… zatrudnia Altmana.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością przekazania wiadomości, że Sam Altman i Greg Brockman wraz ze współpracownikami dołączą do firmy Microsoft, aby kierować nowym zespołem badawczym zajmującym się zaawansowaną sztuczną inteligencją. Nie możemy się doczekać szybkiego działania, aby zapewnić im zasoby potrzebne do osiągnięcia sukcesu”, napisał w poście szef Microsoftu.

Bogate CV

Sam Altman to amerykański przedsiębiorca, inwestor i programista, a zarazem współzałożyciel Loopt i do 2023 dyrektor generalny OpenAI. Pełnił funkcję prezesa Y Combinator i przez pewien czas był dyrektorem generalnym Reddita.

Decyzja, by zwolnić go z OpenAI zaskoczyła rynek. Poszło ponoć o problemy komunikacyjne na linii Altman-zarząd.

„Odejście pana Altmana następuje po przedyskutowaniu przez zarząd, który stwierdził, że nie zawsze był on szczery w komunikacji z zarządem, co utrudniało mu wykonywanie swoich obowiązków. Zarząd nie ma już zaufania co do jego zdolności do dalszego przewodzenia OpenAI” – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Dlaczego Microsoft „przygarnął” Altmana? Zapewne firma postawi na rozwój swoich rozwiązań AI, co może oznaczać pewne problemy OpenAI (mimo deklaracji szefostwa Microsoftu), które zostanie w pewnym momencie odstawione na boczny tor.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments