Rzeczy, które chciałeś wiedzieć o Jackpotach, ale bałeś się zapytać

Udostępnij

Kto nie chciałby wygrać kumulacji na loterii? Z pewnością fajnie jest marzyć, wyobrażając sobie, co można zrobić z tymi wszystkimi pieniędzmi. W końcu niektóre jackpoty są naprawdę duże, oferując setki milionów dolarów – a kilka przekroczyło nawet miliard dolarów. WIesz, co może zaoferować taka wygrana? Wygranie jackpota rozwiązałoby również nasze zmartwienia związane z emeryturą, jak miło pomarzyć!

Rozpoczynamy odliczanie

Ale, ale… spokojnie. Nie czas jeszcze na wielką ekscytację. Ponieważ w głębi duszy wiemy, że gry jackpot nie przynoszą wielkich pieniędzy dla większości z nas, tak bardzo, jak byśmy tego chcieli. Oto siedem rzeczy, które należy wiedzieć o loteriach i jackpotach.

Niektóre z nich mogą wydać się dość deprymujące i może się okazać, że mina zrzednie po lekturze tych faktów, warto jednak pamiętać, że cudowna zabawna, to nie tylko wygrana, ale wszystko to, co wydarza się po drodze!

Zmierz się z prawdą

Wygląda na to, że wygrana w jakcpota jest jeszcze mniej prawdopodobna, niż myślisz.
Jasne, wiesz, że jest mało możliwe, że wygrasz główną wygraną na loterii. Ale jeśli decydujesz się na zrobienie zakładu, prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, jak niskie jest prawdopodobieństwo.
.
Na przykład szanse na wygranie głównej nagrody Powerball wynoszą 1 do 292 201 338 – tak, to ponad 292 miliony. Jeszcze gorzej jest w przypadku Mega Millions: szanse na dużą wypłatę wynoszą 1 do 302,575,350. W Ameryce jest około 330 milionów ludzi, więc szanse nie różnią się tak bardzo, niż gdybyś po prostu wybrał losowo jedną osobę w Ameryce.

To zabawne, choć zniechęcające, zobaczyć, jakie rzeczy są bardziej prawdopodobne niż wygranie kumulacji na loterii. Na przykład, bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz ugryziony przez rekina: według International Shark Attack File University of Florida, prawdopodobieństwo wynosi 1 do 11,5 miliona. Bardziej prawdopodobne jest również, że będziesz mieć identyczne czworaczki, z prawdopodobieństwem 1 na 15 milionów.

Nawet wszystkie możliwości to za mało?

Mamy dla Ciebie kolejną informację: w wielu przypadkach, nawet jeśli kupisz wystarczającą liczbę losów, aby zagrać w każdą możliwą kombinację liczb, w końcu wydasz więcej, niż wynosi jackpot na loterii. Na przykład w Mega Millions jest około 302 milionów różnych kombinacji liczb, w które można grać – po 2 dolary za kupon. To w sumie około 604 milionów dolarów – jak na jackpot, który jest zwykle znacznie niższy.

Niewinne triki naszych mózgów

Loterie czasem są nazywane podatkiem dla tych, którzy są słabi z matematyki. Ale często kupujemy losy na loterię, ponieważ trochę oszukano nasze mózgi.

Widzimy, że zwycięzcy – a nie przegrani – są publikowani, co może skłonić nas do myślenia, że ​​wygrana jest bardziej prawdopodobna niż jest. My, ludzie, często też jesteśmy zbyt optymistyczni, jeśli chodzi o nasze szanse na wygraną. Możemy rozumować, że jeśli przegraliśmy 10 razy z rzędu, wkrótce wygramy. Albo że skoro gramy od wielu lat, szkoda by było przestać teraz, skoro „zainwestowaliśmy” cały ten czas i pieniądze i być może wkrótce wygramy.

A może wcale nie chcesz wygrać kumulacji na loterii?

Wygranie jackpota na loterii może wydawać się spełnieniem marzeń, ale dla wielu zwycięzców okazuje się przekleństwem. Wielu nie wiedziało, jak zarządzać swoimi pieniędzmi i szybko je wszystkie wydało. Więc jeśli chcesz wygrać główną wygraną, poświęć trochę czasu na naukę inwestowania. Przyjaciele i krewni często wyciągają ręce, mając nadzieję na niektóre wygrane – i często też je dostają. Relacje też się zmieniają, niekoniecznie na lepsze. Podobno jeden ze zwycięzców powiedział swojemu doradcy finansowemu: „Wygrana na loterii to najgorsza rzecz, jaka mi się przytrafiła”.

Wielkie nagrody, których nikt nie odbiera

Nie każdy zwycięzca loterii zdaje sobie sprawę, że jest zwycięzcą. Wiele zwycięskich nagród pozostaje nieodebranych – aż 2,89 miliarda dolarów w 2017 roku, według badań Bretta Jacobsona. Kupno losu na loterię nie jest dobrym pomysłem, ale jeśli to zrobisz, sprawdź na pewno, czy wygrałeś.

Najnowsze

Zobacz również