Rząd zajmie się dziś, tj. we wtorek, rekomendacją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dot. zniesienia wymogu noszenia maseczek. Potwierdził to już rzecznik rządu Piotr Müller. –Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu – dodał.

Pożegnamy maseczki?

Müller został zapytany w poniedziałek w radiowej Trójce, „kiedy Polscy będą mogli zdjąć maseczki w miejscach zamkniętych”. – Myślę, że ta rekomendacja zaraz wejdzie w życie – odpowiedział.

Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu – powiedział. Dodał też, że Rada Ministrów musi się jeszcze w tej sprawie wypowiedzieć. Ma to zrobić ponoć jeszcze dziś.

Przypomnijmy, że z kolei w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że rekomendacja ministra zdrowia dotycząca zakończenia obowiązku noszenia maseczek przewiduje termin od 1 kwietnia. Izolacja i kwarantanna „też raczej powinny zniknąć z naszego życia”. Ostateczną decyzję podejmie premier – powiedział Andrusiewicz.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments