Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w inauguracji rządowego projektu „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on wsparcie dla gmin w budowie masztów do wieszania flagi narodowej.

Wieszajmy flagi!

pracownicze plany kapitałoweTrwa kryzys, rząd jednak wdraża program, który w swoim założeniu bardziej pasowałby do czasów hossy…

To program dla wszystkich gmin, wszystkich powiatów w Polsce. „Pod biało-czerwoną” to propozycja dla wszystkich gmin, żeby wszędzie stawiać maszty, wysokie maszty dla uczczenia naszych rocznic, setnej rocznicy niepodległości, Bitwy Warszawskiej, które niech świadczą o tym, że polskość to jest wielka, wspaniała wartość, że polskość, to jest solidarność, polskość to wolność, a biało-czerwona flaga niech łączy – powiedział Mateusz Morawiecki w Tychach.

Dalej dodał, jak ważne są barwny narodowe.

Biało-czerwona flaga nie jest ani prawicowa, ani lewicowa. Biało-czerwona flaga, nasze barwy narodowe należą do wszystkich. Biało-czerwona to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość i niech na tych masztach ta biało-czerwona flaga przypomina nam o wspaniałej przyszłości, która czeka nas, ale też niech przypomina nam, że nie wzięliśmy się tutaj znikąd, że zawdzięczamy tę wolność, którą dzisiaj się możemy cieszyć, demokrację, którą się możemy cieszyć, właśnie naszym wspaniałym bohaterom – wyjaśnił.

Przypomnijmy, że program zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Ma być to godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Polski nad armią rosyjską w Bitwie Warszawskiej z 1920 r.

Jest lepiej niż się nam wydaje?

Dalej premier mówił o współpracy z samorządami.

Chcemy jak najbliżej współpracować, czego najlepszy dowód daliśmy poprzez zaproponowanie rządowego programu inwestycji drogowych, a także programu inwestycji drogowych. To są kilkukrotnie wyższe programy niż nasi poprzednicy byli w stanie sfinansować – zauważył Morawiecki.

Dodał, że programy były możliwe dzięki ukróceniu patologii takich, jak karuzele VAT-owskie, przemyt. – Nie ma także przyzwolenia na patologie w urzędach centralnych, samorządowych. To dzięki temu pojawiło się dodatkowo kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie, które przeznaczamy na politykę społeczną, a także na politykę rozwojową dla wszystkich samorządów – mówił szef rządu.

Zapomniał dodać, że dziś trwa kryzys gospodarczy i wszelkie inwestycje zapewne spowolnią. Z kolei program budowy masztów nie jest chyba na miejscu w obecnej sytuacji…

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments