Ryszard Petru wraca do biznesu

3516

Ryszard Petru wczoraj ogłosił to, co zapowiadał już od kilku miesięcy. Ostatecznie odchodzi z polityki i wraca do biznesu. Czym będzie się zajmował były lider Nowoczesnej?

Wczoraj na swoim profilu na Facebooku Petru opublikował wpis, którym rozwiał wszelkie wątpliwości:

„Zgodnie z deklaracją złożoną w lipcu tego roku powróciłem do biznesu. W poniższym poście przedstawiam zakres usług, który oferujemy polskim przedsiębiorcom jak również osobom indywidualnym. Oferta tych usług bazuje na doświadczeniu zespołu, z którym współpracuję, zdobytym zarówno w bankowości, firmach konsultingowych, jak i w realnej gospodarce.”

Nowy Plan Petru?

Ryszard Petru z impetem wszedł do polskiej polityki w 2015 r. Ze swoją nową partią, Nowoczesną, wszedł nawet do Sejmu. Szybko został okrzyknięty liderem opozycji. Niestety w podobnym tempie spadł z piedestału. Okazało się, że jego wcześniejsze doświadczenie w biznesie nie wystarczało do tego, by pokierować młodą siłą polityczną. Słupki poparcia dla ugrupowania zaczęły topnieć już w 2017 r., sam Petru ostatecznie stracił pozycję lidera i odszedł z partii. Potem był rodzaj think tanku Plan Petru i ugrupowanie Teraz!. Niestety ani jedno ani drugie nie pomogło powrócić mu na polityczne salony.

Teraz Petru powraca do biznesu. Jego plan jest jasny – pomóc polskim przedsiębiorcom:

„Problem, z którym często borykają się polscy przedsiębiorcy to brak kapitału na dalszy rozwój. Tak więc, jeśli firma potrzebuje kapitału na rozwój – pomożemy go znaleźć. W zależności od tego, jakie firma ma potrzeby, jaki ma poziom zadłużenia, jaką skalę planów inwestycyjnych, finansowanie i źródła jego pozyskania muszą te czynniki uwzględniać. Raz więc optymalnym będzie uzyskanie kredytu bankowego, innym razem emisja obligacji, a dla wielu firm sposobem na ekspansję może okazać się znalezienie inwestora mniejszościowego lub większościowego.”

Pełny zakres usług nowej firmy można znaleźć na petru.pl.

Widać, że były polityk zauważył pewną istotną lukę na rynku i stara się ją wypełnić. Czy mu się uda? I czy projekt nie skończy jak Nowoczesna? Przekonamy się wkrótce.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
romek
romek
1 rok temu

to ta firma BHP ONE co zainwestował Petru?