Red Carpet Media Group podsumowuje wyniki za 2022 rok

Udostępnij

Red Carpet Media Group podsumowuje wyniki za 2022 rokKolejny udany kwartał zanotowała spółka Red Carpet Media Group. Wszystkie główne wskaźniki finansowe urosły w ciągu czterech kwartałów 2022 roku. Od debiutu wartość rynkowa spółki rośnie. RCMG została również doceniona przez inwestorów i uczestników rynku kapitałowego, otrzymując nominację do nagrody Invest Cuffs w kategorii Debiut Giełdowy 2022.

Red Carpet Media Group podsumowuje 2022 r.

Red Carpet Media Group (RCMG) zadebiutowała na rynku NewConnect w październiku 2022 roku. Spółka jest operatorem dwóch kanałów telewizyjnych Red Carpet TV oraz Red TOP TV, a także platformy VOD – RED GO.

Wyniki RCMG za okres 12 miesięcy zakończonych 31 grudnia 2022 r. charakteryzują się znaczącym wzrostem we wszystkich podstawowych wartościach finansowych, w stosunku do analogicznego okresu roku 2021. Przychody ze sprzedaży wyniosły 9,1 mln zł, co stanowi wzrost o 34% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Z kolei zysk netto wzrósł o 9% do 3,4 mln zł.

W układzie rodzajowym struktura przychodów RCMG za okres 12 miesięcy 2022 r. prezentuje się następująco:

  • Przychody z reklam: 40 %
  • Przychody subskrypcyjne 15 % (abonamentowe)
  • Przychody z źródeł per-pay-view 29%
  • Inne źródła przychodów: 16%

Wykorzystanie wszystkich budowanych i posiadanych atutów w postaci zasobów licencyjnych, dostępu do technologii, pozwala Spółce włączyć się ze swoją ofertą sprzedażową w krajowe i światowe trendy rynkowe. Wyniki uzyskane przez Spółkę w IV kwartale 2022 rok są w pełni satysfakcjonujące i zgodne z założeniami Zarządu – powiedziała Laura Nowakowska, Prezeska Zarządu Spółki.

Spółka w ostatnim kwartale 2022 r. przeprowadziła kilka istotnych działań zmierzających do zwiększenia atrakcyjności oferty sprzedażowej. Po pierwsze wprowadzono modyfikacje w kanałach linearnych Red Carpet TV i RED TOP TV, dzięki czemu możliwe jest wyświetlanie na odbiornikach podłączonych do Internetu reklam dedykowanych danemu odbiorcy. To istotna zmiana mająca być odpowiedzią na reklamy targetowane w Internecie. Szacunki dla całej branży mówią o potencjalnym wzroście przychodów z reklamy o 15-20%. Po drugie Spółka uruchomiła komercyjne aplikacje iOS oraz Android do Platformy VOD RED GO.

Wydaje się, że trendy rynkowe potwierdzają słuszności strategii RCMG. Odpływ subskrybentów z tradycyjnych sieci kablowych do platform VOD oraz do kanałów nadających w formacie FAST (Free Ad-Supported TV, co oznacza że odbiór tych kanałów jest bezpłatny dla widza, natomiast nadawca zarabia na reklamach). W obu wymienionych formatach Spółka jest obecna. Kapitalizacja giełdowa Spółki wynosi obecnie ok. 35 milionów zł, a inwestorzy którzy kupili akcje Spółki w dniu debiutu na rynku New Connect do dziś zarobili 20%.

Najnowsze

Zobacz również