„Przed nami główny parkiet [GPW]” | Wywiad z Noctiluca podczas Invest Cuffs 2023

325
Noctiluca, Invest Cuffs

Podczas konferencji i targów Invest Cuffs 2023 w Krakowie, Marcin Podlacki, redaktor Comparic24.tv, przeprowadził wywiad z Mateuszem Nowakiem – Dyrektorem Rozwoju Biznesu Noctiluca i Michałem Chabowskim – członkiem zarządu Rubicon Partners.

Co zmieniło się w spółce Noctiluca w ciągu ostatnich 12 miesięcy?

Noctiluca zadebiutowała w tym czasie na rynku NewConnect, a nawet uzyskała na Invest Cuffs 2023 nominację do dwóch nagród – “Debiut Roku” oraz “Spółka Roku”.

Jak zatem widzimy, bardzo duża grupa inwestorów reaguje dziś pozytywnie na spółkę. Noctiluca kładzie duży nacisk na relacje inwestorskie i w tym zakresie regularnie uczestniczy w rozmaitych konferencjach oraz przygotowuje raporty miesięczne mające przybliżyć to, co się w spółce dzieje i jak duży postęp ona osiąga.

Co więcej, w ciągu ostatnich 12 miesięcy, Noctiluca podpisała umowy z kilkoma gigantami – w tym z największym na świecie producentem elektroniki użytkowej, właścicielem największego na świecie serwisu społecznościowego i hegemonem rynku gogli VR oraz czołowym producentem zegarków.

W efekcie, Noctiluca dokonała ogromnego przeskoku technologicznego i biznesowego, dzięki czemu w listopadzie spółka przeprowadziła kolejną rundę inwestycyjną – na wycenie trzykrotnie wyższej, niż rudna przeprowadzona niecały rok wcześniej.

Co sprawiło, że Noctiluca rozwinęła się w tak szybkim tempie?

Noctiluca jest dostawcą najnowszych związków chemicznych do globalnych potentatów w świecie wyświetlaczy. Dziś coraz częściej mamy do czynienia z wyświetlaczami OLED. Aby one działały, potrzebują one związków chemicznych, które rażone prądem świecą.

Noctiluca projektuje, produkuje i dostarcza największym firmom właśnie takie związki chemiczne. W efekcie, jak już zostało wspomniane, coraz więcej gigantów chce nawiązać współpracę ze spółką.

Z tego powodu Noctiluca powiększyła swój zespół badawczy, przeniosła się do nowego laboratorium o większej wydajności oraz modyfikuje ona procesy produkcyjne, dzięki którym spółka jest dziś w stanie wytwarzać kilka razy więcej materiałów niż rok wcześniej.

Co zaskoczyło spółkę Noctiluca przez ostatni rok?

Rynek wyświetlaczy jest bardzo dynamiczny, a technologia OLED wypiera obecnie LCD. Na rynku dzieje się zatem bardzo dużo.

Spółkę Noctiluca zaskoczyło w ostatnim czasie między innymi nawiązanie współpracy z chińskimi gigantami TCL i Tianma. Noctiluca stała się ich partnerem technologicznym, którego zadaniem jest rozwiązywanie najistotniejszych wyzwań technologicznych tych firm.

Czy Noctiluca zakłada możliwość powtórzenia wzrostu o 300% w ciągu roku?

Noctiluca w niecały rok od debiutu stała się topową spółką na rynku NewConnect. Co istotne, jej spektakularny wzrost był potwierdzony dużymi obrotami – płynności mogą tutaj pozazdrościć nawet spółki z głównego rynku GPW.

Najbliżsi konkurenci spółki Noctiluca mają dziś rynkową wycenę nawet 8 razy wyższą niż polska firma. Z tego powodu przestrzeń do potężnego wzrostu w przypadku spółki Noctiluca nadal jest spora.

Co zmieniło się przez ostatnie 12 miesięcy z punktu widzenia konkurencji spółki Noctiluca?

Otoczenie rynkowe cały czas się zmienia. Po pierwsze, wielu światowych graczy zrozumiało, że rozwijanie technologii OLED jest dziś absolutnie konieczne. Z tego powodu popyt na rozwiązania spółki Noctiluca tak mocno się zwiększa.

Po drugie, podaż na rozwiązania z zakresu technologii OLED znacząco zmalała. Rok temu Noctiluca była jedną z trzech największych spółek na świecie w obszarze związków chemicznych będących podstawą wyświetlaczy OLED.

Dziś natomiast mamy tylko dwie takie firmy, gdyż w ostatnim czasie Samsung wykupił całą własność intelektualną jednego z konkurentów spółki Noctiluca za 300 miliardów dolarów i zamknął tę spółkę.

Co więcej, w ostatnich latach na rynku popękały łańcuchy dostaw z Azji. Dodatkowo, wojna na Ukrainie spowodowała, że zachodnie kraje są coraz mniej chętne do kupowania metali ziem rzadkich wydobywanych w Rosji czy krajach Dalekiego Wschodu – a to właśnie na nich opierały się wcześniejsze technologie OLED.

To spowodowało, że mocno wzrosło zainteresowanie materiałami od spółki Noctiluca, gdyż jest ona producentem zlokalizowanym w Europie i nie opiera się na trudno dostępnych materiałach ze wschodu.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całym nagraniem, znajduje się ono poniżej:

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments