Promocje na kredyty? Uważaj na zapisy w umowie!

Udostępnij

Kawa z Agentem to cykl poświęcony tematyce rynku nieruchomości. Jeśli jesteś inwestorem lub po prostu ciekawi Cię rynek nieruchomości, a nie masz czasu przeglądać kilkunastu portali, aby być na bieżąco – to program właśnie dla Ciebie!

W kolejnym odcinku Amanda Postolska – założycielka i CEO RS Estate zaprezentowała najnowsze informacje dotyczące rynku kredytów hipotecznych w Polsce.

Przybywa promocji kredytów hipotecznych i… procentów w cennikach​!

Po wiosennych porządkach w cennikach na scenę powracają banki, które już wcześniej proponowały hipoteki. Zła wiadomość dla kredytobiorców to lekki wzrost stawek w porównaniu z poprzednim miesiącem.

W kwietniowym przeglądzie hipotecznych promocji uwagę przykuwało przerzedzenie się listy banków proponujących ograniczone czasowo akcje. Instytucje, które przez chwilę stały z boku, teraz powracają jednak na rynek.

Odświeżone propozycje mają dla klientów nie tylko stali bywalcy promocyjnych list – mBank i ING, ale także kilku innych kredytodawców.

Sprawdzamy promocje kredytowe w różnych bankach

ING Bank Śląski

W ofercie ING Banku Śląskiego od grudnia znajdziemy wyłącznie kredyty z okresowo stałym oprocentowaniem. Obecnie obowiązująca akcja promocyjna w tym banku trwa do końca maja.

Kwota kredytu hipotecznego objętego promocją musi mieścić się w przedziale od 100 tysięcy do 1,5 miliona złotych. Klient musi także posiadać lub założyć rachunek osobisty w ING, z deklaracją comiesięcznych wpływów w kwocie 2 tysięcy złotych.

Dodatkowo kredytobiorca musi zawrzeć umowę ubezpieczenia indywidualnego za pośrednictwem ING Banku Śląskiego. Warunkiem dodatkowym jest wyrażenie zgody na weryfikację behawioralną, zwiększającą bezpieczeństwo korzystania z serwisu transakcyjnego.

Stawki oprocentowania w tej akcji promocyjnej wynoszą:

 • 8,04%, bez prowizji w wersji “Łatwy start”
 • 7,98% z prowizją w wysokości 1% w wariancie “Lekka rata”

W porównaniu z propozycjami z początku kwietnia stawki wzrosły – odpowiednio o 0,07 i 0,1 punktu procentowego. Stawka prowizji spadła jednak z 1,5% do 1%.

mBank

mBank przygotował zaś już 14. edycję kredytów hipotecznych pod szyldem “Spełnij marzenia”. Akcja trwa do 6 czerwca. Minimalna kwota kredytu wynosi 100 tysięcy złotych. Bank nie pobiera prowizji za przyznanie finansowania.

Klient musi jednak przystąpić do ubezpieczenia na życie i opłacać składki co miesiąc przez co najmniej 5 lat – w wysokości 0,045% salda zadłużenia. Warunki akcji są zróżnicowane w zależności od statusu klienta.

Segment Intensive

Do segmentu Intensive zaliczani są nowi i obecni klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu spełniać będą następujące warunki:

 • Posiadają rachunek osobisty mKonto Intensive, na które wpływa co najmniej 7 tysięcy złotych miesięcznie
 • Wykonują minimum 15 transakcji płatniczych kartą lub zbliżeniowo w miesiącu

Klienci z segmentu Intensive mogą liczyć na:

 • Stawki marży w wysokości 2,74 punktu procentowego dla LTV wynoszącego maksymalnie 80%
 • Stawki marży w wysokości 3,24 punktu procentowego dla LTV powyżej 80%.

Segment Active

Do segmentu Active zaliczani są nowi i obecni klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu spełniać będą następujące warunki:

 • Posiadają rachunek osobisty, na który wpływa co najmniej 7 tysięcy złotych miesięcznie
 • Wykonują minimum 15 transakcji płatniczych kartą lub zbliżeniowo w miesiącu

Klienci z segmentu Active mogą liczyć na:

 • Stawki marży w wysokości 2,74 punktu procentowego dla wkładu własnego wynoszącego co najmniej 20%
 • Stawki marży w wysokości 3,44 punktu procentowego dla wkładu własnego poniżej 20%

Pozostali kredytobiorcy

Osoby, które nie są klientami mBanku lub nie należą do żadnego z tych segmentów mogą liczyć na:

 • Stawki marży w wysokości 3,04 punktu procentowego dla wkładu własnego wynoszącego co najmniej 20%
 • Stawki marży w wysokości 3,54 punktu procentowego dla wkładu własnego poniżej 20%

W porównaniu z propozycjami z poprzednią akcją promocyjną stawki wzrosły o 0,2 punktu procentowego. Warto jednak przypomnieć, że mBank od kilku miesięcy oferuje specjalne warunki kredytu dla stałych klientów – w ich przypadku od stawek cennikowych oprocentowania odejmuje się 0,85 punktu procentowego.

Bank BPS

Akcja “Promocja po sąsiedzku” w Banku BPS trwać będzie nie dłużej niż do 30 września. W jej ramach można liczyć na niższe oprocentowanie przy spełnieniu dodatkowych warunków:

 • Podpisaniu umowy o prowadzenie rachunku typu VIPKonto wraz z kartą kredytową
 • Zawarcie umowy o ubezpieczenie na życie na cały okres kredytowania z zakładem ubezpieczeń współpracującym z bankiem i za pośrednictwem banku, z obowiązkiem utrzymania umowy przez minimum 5 lat

Marża kredytu hipotecznego wynosi wówczas 1,83 punktu procentowego. Bank nie pobiera prowizji za przyznanie finansowania.

Dodatkowo możliwe jest skorzystanie z bonusu dla inwestycji ekologicznych – czyli nieruchomości, których roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji nie przekracza 40 kilowatogodzin na rok. Marża przez pierwszych sześć miesięcy w takim scenariuszu wynosi 0 punktów procentowych.

Bank Pekao

Do 31 maja przedłużono warunki promocyjne dla kredytobiorców w Banku Pekao. Można tam skorzystać ze specjalnych opcji kredytowania w dwóch wariantach. W scenariuszu z ubezpieczeniem spłaty wymaganym przez 4 lata prowizja wynosi 0% przy standardowej marży, której stawka 1,84 punktu procentowego.

Kredyt hipoteczny bez ubezpieczenia dostępny jest z prowizją zaczynającą się od stawki 1,99% oraz marżą w wysokości 1,99 punktu procentowego.

Alior Bank

Do oferty Alior Banku powraca akcja “Własne M w wielkim mieście 2”. Potrwa ona do 30 września. Tym razem z produktu skorzystać mogą nabywcy nieruchomości położonych w:

 • Łodzi
 • Poznaniu
 • Gdańsku
 • Gdyni
 • Sopocie
 • Wrocławiu
 • Krakowie i okolicy
 • Warszawie i okolicy

Kwota kredytu hipotecznego objętego promocją musi mieścić się w przedziale od 100 tysięcy do 3 milionów złotych. Dodatkowymi warunkami, jakie muszą spełnić uczestnicy, są:

 • Otwarcie rachunku w Alior Banku, wraz z kartą debetową
 • Zapewnienie wpływu na rachunek i wykonywanie co miesiąc transakcji płatniczych na minimum 300 złotych
 • Przystąpienie do ubezpieczenia na życie i opłacenie jednorazowo składki za pierwsze 5 lat trwania umowy

W przypadku oprocentowania zmiennego prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0%, a marża 2,19 punktu procentowego lub 2,49 punktu procentowego przy ubezpieczeniu niskiego wkładu własnego.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całym nagraniem, znajduje się ono poniżej.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również