Kolejny producent gier wejdzie na giełdę

401

Kolejny polski producent gier komputerowych chce wejść na parkiet. Chodzi o dewelopera gier Simteract, który chce zadebiutować na rynku NewConnect. Ma mieć to miejsce na przełomie 2020 i 2021 r. O tym fakcie poinformowali przedstawiciele spółki na wtorkowej wideokonferencji.

Harmonogram

O pomyśle więcej powiedział prezes Marcin Jaśkiewicz. Dowiedzieliśmy się, że obecnie spółka jest na etapie przekształcenia w spółkę akcyjną. Stąd jest szansa na to, że w tym roku zadebiutuje już na giełdzie. Do końca czerwca Simteract chce zamknąć kwestie związane z wyborem doradców i biura. Na trzeci kwartał zaplanowano przeprowadzenie preIPO w wysokości 3,5 mln zł.

Simteract

producent gierSimteract to znany deweloper gier z gatunku premium indie simulation.  Pracownicy firmy posiadają blisko sześcioletnie doświadczenie w tworzeniu profesjonalnych symulacji treningowych.

W ubiegłym roku Simteract rozpoczął np. produkcję gry pod roboczym tytułem Projekt#1. Pracuje nad nią wraz z firmą Nacon, wchodzącą w skład grupy Bigben Interactive.

Do tego w pierwszym kwartale bieżącego roku krakowska spółka wystartowała z drugim projektem – Carpool Simulator, symulatora kierowcy firmy transportowej. Tytuł ma trafić do sprzedaży w 2022 r.

Chcemy, by Carpool był dostępny na wielu platformach – PC i konsolach nowej generacji – twierdzi teraz prezes.

Dodał jednak, że budżet gry Carpool Simulator spółka szacuje na ok. 3 mln zł, a możliwą do osiągnięcia sprzedaż szacuje na 250 tys. kopii.

„Obecnie jesteśmy w stanie produkować jedną grę co dwa lata. Rozpoczynamy działania, by zdywersyfikować produkcję – z jednej strony, żebyśmy współpracowali z wydawcami, a z drugiej, żebyśmy mogli rozwinąć gry jak Carpool, które są naszymi własnymi produkcjami”

– powiedział.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments