4 pomysły na prezent dla pracownika

434

Prezenty dla pracownikówChoć większość przedsiębiorców nie będzie chciała chętnie tego przyznać, to prawda jest taka, że pracownicy i pracodawcy w ogromnym stopniu wzajemnie od siebie zależą. To właśnie od pracowników zależy poziom obsługi klientów, możliwość osiągnięcia konkretnych celów, nawiązania korzystnych kontaktów biznesowych i realizacja nowych pomysłów sprzyjających rozwojowi działalności. W efekcie, to oni są często kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorstwa.

Trzeba jednak zauważyć, że wielu pracodawców zdaje sobie z tego sprawę i nie traktuje ich jak zło konieczne, lecz wprost przeciwnie – autentycznie docenia ich wkład w rozwój swojej firmy. W konsekwencji, pragną oni zadbać o to, by ich podwładni czuli się docenieni. To przekłada się na większą satysfakcję oraz zaangażowanie w wykonywaną pracę, a także lojalność względem przedsiębiorstwa. Jednak jak tego dokonać?

Jednym ze sposobów jest obdarowanie zatrudnionej w naszej firmie osoby oryginalnym, kreatywnym upominkiem, który z całą pewnością sprawi jej radość. Poniżej przedstawiamy więc cztery naprawdę ciekawe, nietuzinkowe pomysły na prezent dla pracownika. Pierwszy z nich to…

Prezent dla pracownika – voucher do salonu SPA

Voucher do salonu SPA to dość oryginalny sposób by docenić zaangażowanie pracowników oraz dodać im motywacji do kolejnych wyzwań. Wydaje się więc, że może okazać się on prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wiele salonów SPA posiada specjalną ofertę przygotowaną właśnie z myślą o nagradzaniu pracowników. Oferują one szeroką gamę starannie wyselekcjonowanych zabiegów, które doskonale uwzględniają potrzeby osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach z naprawdę różnych branż.

Jak doskonale wiemy, większość pracowników jest narażona na ciągły stres i nowe wyzwania każdego dnia. Zabiegi relaksacyjne i upiększające, przeprowadzane w salonach SPA pozwolą odpocząć od firmowych zobowiązań, wyraźnie poprawić samopoczucie, zniwelować stres. Bardzo często są one w stanie także odpowiednio zmotywować pracowników i zapewnić im energię do dalszego, maksymalnie efektywnego i zaangażowanego działania w pracy.

Podsumowując, trudno znaleźć coś bardziej relaksującego niż dbanie o samego/samą siebie. Wizyta w salonie SPA pozwoli osobie zatrudnionej w naszej firmie zadbać o równowagę ciała i ducha, co z pewnością wywrze na pewien czas wyraźnie pozytywny wpływ na jej samopoczucie. Wynika z tego, że voucher do salonu SPA to niezwykle trafiony prezent dla pracownika z praktycznie każdej branży.

Prezent dla pracownika – jazda po torze wyścigowym

Motoryzacja to piękny sport, który skradł serca milionów ludzi na całym świecie. W końcu któż z nas nie marzył by ścigać się po torze wyścigowym za kierownicą zjawiskowej, zapierającej dech i niewiarygodnie szybkiej maszyny ze stajni Lamborghini lub Ferrari? Wielu z nas już sama myśl o takiej przygodzie przyprawia o gęsią skórkę i przyspiesza bicie serca.

Co więcej, przejażdżka po torze wyścigowym to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonego kierowcy. Kręte i wymagające odcinki oraz długie proste pozwalają w pełni przetestować potencjał supersamochodu. Takie doświadczenie z całą pewnością zostanie zapamiętane na całe życie. Czyż więc nie jest to wprost perfekcyjny prezent dla pracownika? Nie podlega wątpliwości, że po odbyciu tak ekscytującej przygody, zatrudniona u nas osoba poczuje się w pełni doceniona. Wydaje się więc, że naprawdę trudno o lepszy upominek, który mógłby w jeszcze bardziej efektywny sposób zmotywować pracownika do w pełni zaangażowanego działania.

Oferta jazdy po torze wyścigowym jest bardzo często mocno rozbudowana. Przykładowo na stronie https://go-racing.pl/26-jazda-po-torze można znaleźć naprawdę szeroki wybór lokalizacji do takiej przygody. Podobnie przedstawia się liczba aut, na które możemy się zdecydować – tak, Ferrari i Lamborghini również znajdują się w ofercie.

Prezent dla pracownika – ciekawy zestaw klocków Lego

W ostatnich latach Lego zaczęło intensywnie pracować nad działaniami, które mają doprowadzić do tego, aby dorośli stali się także istotnymi odbiorcami i użytkownikami produktów tej firmy. W czasie pandemii, ta strategia wyraźnie zyskała na znaczeniu. Okazało się, że klocki Lego są nie tylko świetną rozrywką dla dorosłych, ale przede wszystkim pomagają odprężyć się i to w bardzo przyjemny i efektywny sposób, skupiając uwagę na budowaniu i rozwiązywaniu zadań konstruktorskich. Taki odpoczynek jest bardzo korzystny dla mózgu, a budowanie z klocków rozwija również kreatywność, a to bardzo pożądana cecha pracownika przez każdego pracodawcę.

Z tego powodu, marka intensywnie rozwija takie serie, jak Lego Technic, Lego Creator Expert, Lego Architecture czy Lego Art. Wydaje się, że absolutnie każda z tych czterech kolekcji powinna stanowić wyjątkowo trafiony prezent dla pracownika. Budowanie naprawdę ciekawych, zaawansowanych zestawów z klocków tej duńskiej firmy to naprawdę niezwykle przyjemne, rozwijające i relaksujące zajęcie, a satysfakcja z ukończonej konstrukcji często bywa wprost ogromna.

Prezent dla pracownika – lot szybowcem

Powyżej przedstawiliśmy już trzy niezwykle oryginalne prezenty dla pracowników. Ostatni z pomysłów wydaje się jednak najbardziej nietuzinkowy. Lot szybowcem oferuje naprawdę niezapomniane doznania. Jak opisać taką przygodę? Wyobraźmy sobie, że siedzimy na pokładzie bezsilnikowego samolotu. Już po kilku sekundach unoszenia się, znajdujemy się w przestworzach na wysokości ponad 300 metrów. Zamykamy na chwilę oczy i momentalnie odczuwamy, jak endorfiny wędrują do każdej komórki naszego ciała. Powoduje to poczucie całkowitej wolności i pozbawia wszelkich codziennych zmartwień czy trosk. Następnie rozglądamy się dookoła i widzimy z zupełnie innej niż dotychczas perspektywy piękne, malownicze krajobrazy…

Czy po takim przeżyciu pracownik nie będzie maksymalnie zmotywowany oraz pełen energii i zaangażowania do w pełni efektywnego działania? Wydaje się, że będzie on odczuwał gigantyczną radość po tak niezapomnianym przeżyciu, uda mu się również uwolnić od codziennego stresu, dzięki czemu będzie w pełni przygotowany na nowe wyzwania czekające na niego w pracy.

Jednak lot szybowcem to nie jedyny podarunek, który powinien zapewnić pracodawcy tak dużą wartość dodaną, dzięki odpowiedniemu i wyjątkowemu nagrodzeniu podwładnego. Wszystkie 4 powyższe pomysły na prezent dla pracownika powinny okazać się w 100% trafione i sprawić osobie zatrudnionej w naszej firmie ogromną satysfakcję. To doskonałe sposoby na okazanie swojej wdzięczności i z całą pewnością, taka strategie przyniesie pracodawcy długofalowe korzyści.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments