Premiery gier 2024

Gra Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami co najmniej kilkunastu naprawdę głośnych, hitowych debiutów gier wideo. Nadchodzący rok zapowiada się jednak co najmniej ekscytująco dla graczy. Liczba premier może wprost przytłoczyć miłośników gamingu.

Poniżej prezentujemy kilka najbardziej oczekiwanych obecnie przez graczy z całego świata tytułów, w które będzie można zagrać już w 2024 roku. Na początek:

Ngry 2024 – Alone in the dark

Najnowsza odsłona Alone in the dark to reboot kultowej serii horrorów, zapoczątkowanej w 1992 roku. W Alone in the Dark trafiamy do posiadłości Derceto, którą przemierzamy w skórze Emily Hartwood i Edwarda Carnby’ego. Protagoniści badają tajemnice tego miejsca i stawiają czoła potworom, które je opanowały.

Za produkcję Alone in the dark odpowiada studio Pieces Interactive. Mamy tu do czynienia z przygodową grą akcji, utrzymaną w klimacie horroru psychologicznego. W Alone in the Dark akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby.

W trakcie rozgrywki snujemy się przede wszystkim po salach i korytarzach posiadłości, jednak mamy też okazję zwiedzić jej najbliższą okolicę. W miarę postępów poznajemy dziwnych mieszkańców Derceto oraz rozwiązujemy różnorodne zagadki, stopniowo odkrywając kolejne tajemnice tego miejsca.

Wydawcą gry Alone in the dark jest austriacka firma THQ Nordic. Premierę produkcji zaplanowano na 16 stycznia 2024 roku. Tytuł ten ukaże się na platformach PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Pierwotnie produkcja ta miała ujrzeć światło dzienne 25 października 2023 roku, lecz jej premiera została przesunięta.

Prince of Persia: The Lost Crown

Prince of Persia: The Lost Crown to przygodowa gra akcji od studia Ubisoft Montpellier, zrealizowana w formie platformówki 2.5D, będąca następną odsłoną popularnego cyklu zapoczątkowanego w 1989 roku.

Akcja gry toczy się w starożytnej Persji. Gracz wciela się w Sargona, jednego z Nieśmiertelnych, czyli elitarnych wojowników królewskiej gwardii. Historia zaczyna się, gdy ochraniany przez nas książę Persji zostaje porwany i na nasze barki spada jego uratowanie. Nie będzie to łatwe, gdyż ślad księcia wiedzie na Górę Qaf, gdzie dochodzi do niewytłumaczalnych zjawisk – na czele z zaburzeniami czasu.

W Prince of Persia: The Lost Crown gracz eksploruje mapy, rozwiązane zagadki, unika zagrożeń i walczy z wrogami. Kluczową rolę w rozgrywce odgrywają akrobatyczne ewolucje i specjalne moce bohatera. Grafika gry wykonana została w 3D, ale rozgrywka odbywa się w dwóch wymiarach.

Wydawcą gry Prince of Persia: The Lost Crown jest francuska firma Ubisoft. Premierę produkcji zaplanowano już na 18 stycznia 2024 roku. Tytuł ten ukaże się na platformach PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, a także na Xbox One i PlayStation 4.

Tekken 8

Tekken 8 to kolejna odsłona popularnego cyklu bijatyk, za którą odpowiedzialne jest Bandai Namco Studios. Produkcja kontynuuje tragiczną sagę rodów Mishima i Kazama oraz wstrząsające walki między ojcem a synem, 6 miesięcy po zakończeniu ostatniego pojedynku.

Historia rozwoju i determinacji Jina Kazamy to początek nowego rozdziału tej ponadczasowej historii. Co ważne, Tekken 8 zbudowano na fundamentach wcześniejszych odsłon serii. Otrzymujemy zatem klasycznie zrealizowaną bijatykę, w której zabawa sprowadza się do toczenia pojedynków jeden na jednego.

Należy jednak dodać, że Tekken 8 wprowadza nowy system walki – Heat, który wzmacnia agresywną naturę starć, utrzymując jednocześnie unikalne uczucie podczas rozgrywki oraz ciosy znane z serii Tekken. Intensywność walk jest ponadto zwielokrotniona poprzez możliwość niszczenia plansz.

Wydawcą gry Tekken 8 jest japońska firma Bandai Namco Entertainment. Premierę produkcji zaplanowano na 26 stycznia 2024 roku. Tytuł ten ukaże się na platformach PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Like a Dragon: Infinite Wealth

Like a Dragon: Infinite Wealth to już ósma odsłona cyklu Yakuza, a zarazem bezpośrednią kontynuacją wydanej w 2020 roku gry Yakuza: Like a Dragon. Najnowsza produkcja, podobnie jak poprzednia część serii, jest japońską grą RPG z turowym systemem walki. Za produkcję gry odpowiada Ryu ga Gotoku Studio.

Akcja gry Like a Dragon: Infinite Wealth toczy się po wydarzeniach przedstawionych w siódmej części serii. Ichiban Kasuga, czyli jej główny bohater, a także zasłużony dla cyklu Kazuma Kiryu, wplątują się w niej w łańcuch nieoczekiwanych wydarzeń, które popychają ich na ścieżkę iście szalonych przygód.

W Like a Dragon: Infinite Wealth gracz ogląda akcję z perspektywy trzeciej osoby, przemierzając przy otwarty świat i realizując zadania popychające fabułę do przodu. Na drodze gracza stają liczni przeciwnicy, z którymi będzie toczyć klasyczny turowe potyczki. Na polu walki kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystywanie zdolności poszczególnych postaci.

Wydawcą gry Like a Dragon: Infinite Wealth jest japońska firma Sega. Premierę produkcji zaplanowano na 26 stycznia 2024 roku. Tytuł ten ukaże się na platformach PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, a także na Xbox One i PlayStation 4.

Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości

Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości to przygodowa gra akcji, za którą odpowiedzialne jest Rocksteady Studios. Gra stanowić będzie kontynuację serii Batman: Arkham, a zarazem pierwszą odsłonę cyklu, w której Batman nie będzie tytułowym bohaterem ani grywalną postacią.

Fabuła koncentruje się na tytułowym Legionie Samobójców, którego członkowie próbują powstrzymać planującego inwazję na Ziemię Brainiaca, pod którego wpływem znalazła się Liga Sprawiedliwości.

Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości ma być naginającą zasady gatunku przygodową strzelanką akcji, której akcja osadzona zostanie w otwartym świecie. W grze pojawią się cztery grywalne postacie: Harley Quinn, Deadshot, Kapitan Bumerang i King Shark. Dostępny będzie zarówno tryb gry jednoosobowej, jak i czteroosobowej kooperacji.

Wydawcą gry Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości jest Warner Bros. Interactive Entertainment. Premierę produkcji zaplanowano na 2 lutego 2024 roku. Produkcja ukaże się na platformach PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Pierwotnie tytuł ten miał ujrzeć światło dzienne już 26 maja 2023 roku, lecz jego premiera została przesunięta.

Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości to obecnie zdecydowanie najbardziej oczekiwana pozycja na liście premiery gier 2024, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę premiery gier PC. Oto oficjalny trailer tej produkcji:

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments