PRCH: Branża z ulgą przyjęła decyzję o otwarciu galerii handlowych od 28 XI

299

galeria handlowaBranża centrów handlowych z dużą ulgą przyjęła decyzję rządu o otwarciu galerii od soboty 28 listopada w zaostrzonym rygorze sanitarnym, podał w swym oświadczeniu zarząd Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH). Rząd uwzględnił przedstawiane przez najemców oraz wynajmujących dane i informacje na temat zastosowanych środków bezpieczeństwa w obiektach handlowych oraz argumenty ekonomiczne.

„Galerie handlowe są jednymi z najbezpieczniejszych miejsc w przestrzeni publicznej. Przestrzegaliśmy i będziemy nadal rygorystycznie przestrzegać zasad bezpieczeństwa obowiązujących w centrach handlowych – regularnej dezynfekcji miejsc dotykanych przez klientów, monitorowania liczby osób w obiektach, dostępności środków dezynfekujących i noszenia maseczek. Nasi pracownicy będą pilnować zasad przestrzegania dystansu fizycznego oraz dezynfekcji rąk przez klientów” – czytamy w oświadczeniu.

Możliwość prowadzenia działalności handlowej w grudniu uchroni wiele podmiotów przed bankructwem i pozwoli zachować tysiące miejsc pracy, podkreślono.

IV kwartał dla branży galerii handlowych jest najważniejszy – stanowi ponad 30% całorocznych obrotów. Najwyższe obroty corocznie sektor notuje w grudniu – obroty w tym miesiącu wobec średniej miesięcznej od stycznia do listopada są aż o ponad 50% wyższe. W ostatnim kwartale roku wiele kategorii handlowych wypracowuje zyski, które pozwalają im funkcjonować i inwestować zarobione środki w pozostałych okresach roku i przetrwać trudny dla handlu I kwartał.

„Jesteśmy przekonani, że otwarcie miejsc handlu w wysokim reżimie sanitarnym i ścisła współpraca rządu, ekspertów oraz przedstawicieli branży centrów handlowych da szansę wielu podmiotom, w tym także ponad 100 polskim przedsiębiorcom, ochronić ich biznes oraz zapewnić spokojne święta tysiącom pracowników” – podsumowano.

Polska Rada Centrów Handlowych zrzesza ponad 200 największych firm działających w branży nieruchomości handlowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments