Pożyczka konsolidacyjna – wszystko, co musisz wiedzieć

215

Rekordowa w ostatnich latach popularność kredytów w naszym kraju – zarówno hipotecznych, jak i krótkoterminowych pożyczek gotówkowych wśród konsumentów przynosi instytucjom finansowym szereg korzyści, ale i wiąże się z dużym ryzykiem. Dziś w zasadzie błyskawicznie można uzyskać wypłatę pieniędzy na swoje konto. Jednak pułapka tego typu pożyczek polega na tym, że przecież trzeba jeszcze podołać ich spłacie, co może okazać się znacznie trudniejsze niż ich zaciągnięcie.

Jak zatem zmniejszyć swoją ratę i uniknąć kłopotów z nieterminową spłatą licznych zobowiązań i jednocześnie nie wpaść przy tym w spiralę zadłużenia? Z pomocą przychodzi tutaj kolejna pożyczka… lecz tym razem konsolidacyjna. Więcej informacji na jej temat przedstawimy poniżej:

Pożyczka konsolidacyjna – co to znaczy? Czym są pożyczki krótkoterminowe

Pożyczka konsolidacyjna polega na połączeniu i spłacie kilku pożyczek krótkoterminowych za jednym razem, w ramach zaciągnięcia większego zobowiązania. Jeśli chcemy skorzystać z takiego rozwiązania, musimy posiadać przynajmniej dwa zobowiązania. Skonsolidować możemy kredyt hipoteczny, pożyczkę gotówkową, a także zadłużenia na karcie kredytowej czy ujemne saldo bankowe.

Zalety takiego rozwiązania

W tej sytuacji bank przejmie spłatę naszych zobowiązań, a my otrzymamy jedną dogodną ratę. W ten sposób można wyjść z długów, ponieważ dzięki konsolidacji zostaje nam tylko jedno zobowiązanie – a na dodatek z niższą ratą, dzięki wydłużeniu ogólnego okresu kredytowania – zazwyczaj nawet do 120 rat.

W efekcie pożyczka konsolidacyjna często stanowi prawdziwą ulgę dla pożyczkobiorcy. Po pierwsze, pozbywa się on stresu związanego z problemami ze spłatą licznych zaciągniętych pożyczek gotówkowych. Po drugie, pożyczkobiorcy zdecydowanie łatwiej jest spłacać jedno zobowiązanie – co prawda przez dłuższy okres, ale z niższą ratą i nowym, w pełni uczciwym oprocentowaniem.

Warto również dodać, że pożyczka konsolidacyjna nie obciąży zdolności kredytowej zadłużonego w takim stopniu, jak spłata kilku przedłużanych pożyczek krótkoterminowych jednocześnie. Ponadto, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy taką pożyczkę spłacili w całości wcześniej niż zakłada harmonogram spłaty rat.

Jak otrzymać pożyczkę konsolidacyjną?

Wnioskowanie o pożyczkę konsolidacyjną w przypadku większości instytucji finansowych posiadających taki produkt w swojej ofercie, jest wyjątkowo szybkie i wymaga minimum formalności – z reguły wystarczy dokument potwierdzający dochody w formie elektronicznej, a bank wydaje decyzję już w ciągu godziny od złożenia wniosku. Jak więc to działa? Negatywna zdolność kredytowa

W pierwszej kolejności kontaktujemy się z doradcą danego banku – możemy to zrobić bez wychodzenia z domu, telefonicznie. Następnie, podczas rozmowy wspólnie ustalamy z doradcą warunki pożyczki oraz wypełniamy wniosek kredytowy przez Internet – w tym punkcie musimy przesłać do banku dokument potwierdzający dochody w formie elektronicznej.

W kolejnym kroku bank wydaje decyzję. Przyznanie oraz wysokość pożyczki uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Jeśli jest ona pozytywna, to zawieramy umowę z bankiem. Następnie środki pojawiają się na wskazanym przez nas rachunku bankowym.

Czy zatem pożyczka konsolidacyjna to korzystne rozwiązanie?

Podsumowując, pożyczka konsolidacyjna wydaje się naprawdę opłacalnym rozwiązaniem dla osób posiadających kilka zobowiązań i jednocześnie mających spore problemy z comiesięczną spłatą swoich licznych rat.

Dzięki temu unikną oni konsekwencji nieterminowej spłaty danego zobowiązania, bądź zaciągania kolejnych pożyczek krótkoterminowych o wysokim oprocentowaniu, czy nawet osiągnięciu bardzo niekorzystnego oprocentowania związanego z rolowaniem kredytów i pożyczek. Zaciągnięcie takiej jednej dodatkowej pożyczki konsolidacyjnej wyraźnie ustabilizuje więc sytuację takich pożyczkobiorców i po prostu ułatwi im życie – zminimalizują oni bowiem ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia. kredyt, leasing

Warto jednak zrobić dokładny research w tym obszarze i znaleźć najlepszą ofertę pożyczki konsolidacyjnej. Ponadto, należy mieć świadomość, że nie każdemu taka pożyczka zostanie przyznana. Pożyczkodawca musi spełnić szereg wymagań, aby było to możliwe. Przede wszystkim musi on mieć zadowalającą bank zdolność kredytową.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments