Poznaj największy aquapark w Europie

Udostępnij

Suntago Park of Poland, znany również jako Suntago Wodny Świat, jest największym aquaparkiem w Europie. Znajduje się około 60 km od Warszawy i zachwyca najróżniejszymi atrakcjami. Co dokładnie znajdziemy w największym aquaparku w Europie? Ile kosztuje wstęp i czym Suntago Park of Poland zachwyca swoich odwiedzających?

Największy aquapark w Europie mieści się w Polsce

Suntago Wodny Świat znajduje się w miejscowości Wręcza w pobliżu miejscowości Mszczonów, około 60 km na południowy zachód od Warszawy. Ten ogromny kompleks wodny został otwarty w lutym 2020 roku i od tego czasu stał się popularnym celem zarówno dla turystów krajowych, jak i zagranicznych.

Suntago Park of Poland rozciąga się na powierzchni około 18,5 hektarów, co czyni go największym tego typu parkiem w Europie. Na terenie kompleksu znajduje się ponad 30 różnych basenów i atrakcji wodnych dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Wśród atrakcji parku znajdują się między innymi:

  • Wave pool — ogromny basen z falami, który daje uczucie pływania na morzu.
  • Basen termalny z dziką rzeką — spokojna rzeka, po której można płynąć na pontonach.
  • Krokodyli brodzik — specjalna strefa dla dzieci z brodzikiem i interaktywnymi zabawkami wodnymi, które zachwycą maluchy.
  • Crazy Dive — zjeżdżalnia w kształcie rakiety, która gwarantuje niezapomniane wrażenia w czasie jazdy.
  • Shark Bowl — zjeżdżalnia dla odważnych.
  • Tiger’s Race — zjeżdżalnia, na której mogą zjeżdżać dwie osoby równocześnie.

Suntago Wodny Świat to niezapomniana przygoda dla młodszych i starszych. Największy aquapark w Europie świetnie sprawdzi się dla rodzin, grupki przyjaciół, a także dla par. Poza licznymi atrakcjami wodnymi w największym aquaparku nie brakuje przestrzeni, w której możemy się zrelaksować.

Relaks dla ciała i ducha w największym aquaparku w Europie

Suntago Park of Poland zapewnia również liczne udogodnienia dla odwiedzających. W skład kompleksu wchodzą wygodne strefy relaksu, wypożyczalnie leżaków, przestronne i nowoczesne szatnie, a także liczne punkty gastronomiczne, w których można spróbować różnorodnych posiłków i napojów. Cały kompleks jest utrzymany w naprawdę wysokim standardzie. Niczego tutaj nie brakuje.

Top hotele z aquaparkamiSuntago Wodny Świat oferuje nie tylko atrakcje dla odważnych, ale również strefy relaksu, które sprawią, że zarówno nasze ciało, jak i umysł odpoczną od codziennych trosk. Oczywiście idealnym przepisem na zrelaksowanie się jest popływanie w spokojnych nurtach Lazy river. Sztuczne fale sprawią, że poczujemy się jak w prawdziwej, ale spokojnej rzece lub morzu. Przyjemne kołysanie sprawi, że wyciszymy się i zrelaksujemy.

Oczywiście w największym aquaparku w Europie nie mogło zabraknąć strefy SPA. Znajdziemy tutaj saunarium z 10 różnymi rodzajami saun. Dodatkowo możemy nacieszyć się masażem w dwóch basenach z jacuzzi. Natomiast dla naszych dróg oddechowych zbawienna może okazać się grota solna, która również znajduje się na terenie kompleksu.

Do Suntago Wodny Świat mozemy wybrać się w czasie wakacji, ale największy aquapark w Europie jest otwarty przez cały rok. Poza atrakcjami na zewnątrz sporo rzeczy dzieje się tutaj w środku. Co takiego możemy robić w Suntago Wodny Świat poza sezonem?

Atrakcje poza sezonem letnim w największym aquaparku w Europie

Suntago Park of Poland cieszy się popularnością przez cały rok, ponieważ większość atrakcji jest dostępna również poza sezonem letnim. Aquapark oferuje liczne atrakcje wewnętrzne, takie jak kryte zjeżdżalnie, baseny z podgrzewaną wodą oraz oczywiście strefy SPA, które pozwalają na korzystanie z uroków aquaparku niezależnie od warunków pogodowych.

największy aquapark w EuropieW strefie SPA odwiedzający mogą cieszyć się najróżniejszymi zabiegami. Wśród nich są liczne masaże. W tym kilka autorskich, które dostarczają niezapomniane wrażenia. Poza tym nie brakuje fantastycznych zabiegów, które pomogą odzyskać nam młodość i zrelaksować się po trudach codzienności. Dodatkowo w największym aquaparku w Europie możemy zadbać o paznokcie i stopy. Zdecydowanie niczego tam nie brakuje. Jednak, ile właściwie kosztuje całodniowy pobyt w największym aquaparku w Europie?

Ile kosztuje pobyt w Suntago Wodny Świat?

Do największego aquaparku w Europie możemy wybrać się na cały dzień, 2 godziny lub 4 godziny. W zależności od wybranego pakietu zapłacimy inaczej. Osoba dorosła za cały dzień w Suntago Wodny Świat musi zapłacić 155 zł. Natomiast dzieci do lat 16 wchodzą za 135 zł na cały dzień. Najmłodsi, którzy wzrostem nie przekraczają 120 cm, mogą cieszyć się aquaparkiem za 125 zł, a dzieci do 90 cm wzrostu wchodzą za złotówkę. Bilety na 4 godziny i 2 godziny oczywiście są tańsze. Ceny te tyczą się jedynie strefy basenowej.

Wejście do strefy relaks jest droższe. Dodatkowo płatne jest również saunarium. Podobnie wygląda sytuacja z zabiegami i masażami. Jeśli chcemy w pełni skorzystać z wszystkich uroków Suntago Wodny Świat, musimy liczyć się z wyższą ceną.

Największy aquapark to niezapomniane wrażenia dla wszystkich

Para w basenie termalnymSuntago Park of Poland to wspaniały kompleks wodny, który zapewnia rozrywkę i relaks dla całej rodziny przez cały rok. Jego ogromna powierzchnia i różnorodność atrakcji sprawiają, że to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na mapie europejskich aquaparków. Dla miłośników wodnych przygód, adrenaliny i beztroskiej zabawy, odwiedzenie tego miejsca będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Suntago Wodny Świat znajduje się 60 km od Warszawy i jest naprawdę ciekawym miejscem. Dla osób zmęczonych codziennością czeka saunarium z 10 różnymi rodzajami saun i strefa SPA z licznymi zabiegami i ciekawymi masażami. Natomiast dla najmłodszych znajdzie się mniejszy basen i mnóstwo zjeżdżalni.

Największy aquapark w Europie ma również sporo do zaoferowania odwiedzającym, którzy chcą skorzystać z niego poza sezonem. W tym czasie nadal dostępne są najróżniejsze atrakcje i liczne baseny. Jeśli chcemy nacieszyć się wszystkimi urokami Suntago Park of Poland, warto wybrać się do aquaparku na dłużej. Wtedy musimy liczyć się z większym kosztem.

Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk
Redaktorka Portfelu Polaka. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Śląskim. Specjalizuje się w tematyce społecznej, finansowej i prawnej.

Najnowsze

Zobacz również