Popularne aplikacje randkowe

765

Najlepsze aplikacje randkowe każdego dnia pomagają singlom i singielkom poznawać się, rozmawiać, a następnie umawiać się na randki. Ich celem jest ułatwienie poszukiwania bratniej duszy, a wraz z nią odnalezienia szczęścia. Internauci bezdyskusyjnie pokochali takie rozwiązanie, nawet jeśli traktują je wyłącznie jako formę rozrywki i sposób na podniesienie własnej samooceny. Co więcej, z każdym tygodniem zyskują one na popularności i z całą pewnością ten trend nie ulegnie zmianie. Obecnie z aplikacji randkowych korzysta już 3,5 miliona Polaków.

Wiele aplikacji randkowych dopasowanych jest do konkretnych upodobań użytkowników oraz przyciąga kobiety i mężczyzn w różnym wieku. Co więcej, czatowanie z wirtualnym partnerem możliwe jest w każdym miejscu i o każdym czasie, pandemia COVID-19 nie stanowi tu więc żadnej przeszkody. Jakie są wady i zalety aplikacji randkowych? Które z nich należą obecnie do najpopularniejszych i jak się z nich korzysta? Czy randkowanie w sieci to dobry sposób na poznanie kogoś obecnie? Wszystkie te informacje zostaną przedstawione poniżej:

Aplikacje randkowe – co to?

Aplikacje randkowe służą oczywiście do poznawania się, umawiania się na randki i łączenia w pary. Dostępne są na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS i przeważnie opierają się na tej samej zasadzie. Najpierw tworzy się swój profil (wstawia zdjęcie i krótki opis), a następnie rusza się na poszukiwania tych, którzy zrobili to wcześniej. To, co wyróżnia te najlepsze, to duża liczba użytkowników, precyzyjne filtry (umożliwiające odnajdywanie tylko takich osób, które wpisują się w opis naszego „ideału” i rzeczywiście znajdują się w naszej okolicy), wygodny interfejs oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zanim przejdziemy do konkretów, drobna uwaga. Choć teoretycznie aplikacje randkowe są z reguły darmowe, to realny dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji wymaga dokonania płatności. To jednak mimo wszystko niewielka inwestycja, biorąc pod uwagę potencjalne efekty.

Aplikacje randkowe – plusy i minusy korzystania

Powszechnie uważa się, że aplikacje randkowe to idealne rozwiązanie dla osób nieśmiałych, które boją się kogoś zaczepić czy zagadać na żywo. Sieć stanowi barierę, która pozwala na łatwiejsze otworzenie się i poznanie kogoś bez stresu, że będziemy oceniani. Co więcej, aby kogoś poznać, nie trzeba wychodzić na głośne imprezy czy szalone tańce, które zresztą aktualnie się nie odbywają ze względu na pandemię koronawirusa.

Należy jednak dodać, że z aplikacji randkowych korzystają oczywiście także osoby, które nie mają problemów z nawiązywaniem znajomości. Jak same przyznają, taki sposób poznawania nowych ludzi jest szybszy i daje więcej możliwości – w jednej chwili można konwersować nawet z kilkoma osobami.

Portale randkowe pozwalaj również już na wstępnie sprawdzić, czy dana osoba nam odpowiada. Mowa tu nie tylko o wyglądzie fizycznym, który oceniamy po zdjęciu, ale i zainteresowaniach, hobby czy poglądach na życie, które umieszczane są w opisie profilu. Dzięki temu można ocenić, czy druga osoba spełnia nasze wymagania oraz jest podobna do nas. Wspólne zainteresowania są natomiast świetnym początkiem niezobowiązującej rozmowy.

Zalety

Do zalet aplikacji randkowych wiele osób zalicza także to, że istnieje możliwość szybkiego zerwania niechcianego kontaktu. Krótka wiadomość, czy też zaprzestania ich wymieniania nie niesie za sobą konieczności poważnych rozmów lub tłumaczenia drugiej osobie, dlatego nie chcemy się z nią spotykać.

Kolejnym plusem jest oczywiście także praktycznie nieograniczone pole manewru. Niezależnie od pory dnia i nocy, a także miejsca w którym się znajdujemy, jeśli tylko mamy dostęp do internetu, możemy swobodnie korzystać z dobrodziejstw aplikacji randkowych. Co więcej, prawdopodobnie o każdej porze znajdą się osoby aktywne, z którymi można podjąć rozmowę.

Plusem także jest geolokalizacja. Dzięki niej możemy wyszukiwać osoby z naszej okolicy, a nie chociażby drugiego końca kraju.

Wady

Niestety randkowanie w sieci ma też swoje wady. Do tych, które są najczęściej wymieniane przez użytkowników aplikacji randkowych, należy zaliczyć rozczarowanie drugą osobą. Kontakt przez internet to nie to samo co na żywo, często więc przy pierwszym spotkaniu dochodzi do rozczarowania, gdy okazuje się, że rzeczywista osoba różni się od tej z naszej wyobraźni.

Ponadto, na aplikacjach randkowych można znaleźć mnóstwo nieprawdziwych informacji. Podanych danych nie jest się w stanie zweryfikować, a więc cały kontakt musi opierać się na zaufaniu. Niektórzy użytkownicy aplikacji randkowych wykorzystują ten fakt i od samego początku oszukują rozmówców. Mowa tu nie tylko o wieku czy wrzucaniu zdjęć, na których wyszło się korzystanie, ale choćby o statusie związku. Inni z kolei od początku internetowej znajomości fałszywie kreują swój wizerunek pod względem osobowości, udają kogoś, kim w najmniejszym stopniu nie są, aby zaimponować rozmówcy.

Niestety na portalach randkowych pojawia się także wielu nieuczciwych użytkowników, których celem jest po prostu wyłudzenie pieniędzy. Należy więc zachować czujność, a na ewentualne pierwsze spotkanie najlepiej umawiać się w bezpiecznych miejscach.

Czas przejść do pytania jakie aplikacje randkowe są najpopularniejsze? Zacznijmy od tej zdecydowanie najbardziej znanej na całym świecie:

Najpopularniejsze aplikacje randkowe – Tinder

Słynny Tinder to aplikacja randkowa korzystająca z technologii lokalizacji. Została uruchomiona w 2012 roku i początkowo działała na amerykańskich uczelniach. Dobieranie osób odbywa się poprzez przeglądanie proponowanych profili ułożonych jeden po drugim i decydowanie o polubieniu lub odrzuceniu za pomocą przesunięcia palcem. Gdy dwoje użytkowników wyrazi w ten sposób zainteresowanie sobą nawzajem, zostają dobrani w parę i otrzymują możliwość prowadzenia ze sobą czatu. Ujawniono, że średnio odbywa się ponad 2 miliardy przesunięć dziennie i zaledwie 26 milionów z nich skutkuje dobraniem w parę. Liczba takich dobrań przekroczyła już 55 miliardów.

Jak więc widzimy zasada działania aplikacji Tinder jest niezwykle prosta, a jej obsługa wyjątkowo szybka. Samo założenie konta jest tak bardzo intuicyjne, iż nawet można je połączyć ze swoim profilem na Facebooku i wtedy aplikacja implementuje wszystkie informacje za nas.

Tinder działa oczywiście za darmo, choć z pewnymi ograniczeniami. Zbyt kompulsywne przeczesywanie zasobów aplikacji sprawia, że opcja polubień wyłącza się na 24 godziny. Z kolei po opłaceniu opcji Premium dostajemy ponadto powiadomienia dotyczące osób, które chciałyby do nas napisać, ale nie otrzymały od nas polubienia.

Wady aplikacji Tinder? Podstawową jest mała ilość informacji na temat użytkownika, a także bardzo ograniczone pole na opis – maksymalnie 500 znaków.

Tinder działa oczywiście na całym świecie i niemal wszędzie jest to najpopularniejsza dostępna aplikacja randkowa. Jej największym globalnym konkurentem jest z kolei:

Najpopularniejsze aplikacje randkowe – Badoo

Aplikacja Badoo posiada zdecydowanie bardziej społecznościowy charakter niż Tinder. Pozwala ona na zamieszczenie mnóstwa informacji, od wzrostu i wagi począwszy, a skończywszy na liście hobby. Większa jest także liczba możliwych interakcji. Oprócz standardowego wymieniania wiadomości, na Badoo za wykupione kredyty możemy także wysłać prezent. Na całe szczęście samo korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, chociaż wiążą się z tym pewne ograniczenia. Bez konta premium możemy rozmawiać jednego dnia z zaledwie dziesięcioma osobami.

Globalna baza użytkowników Badoo liczy sobie ponad 500 milionów użytkowników. Natomiast, jeśli chodzi o Polaków jej popularność jest bardzo zbliżona do aplikacji Tinder. Ogromnym plusem Badoo jest także proces weryfikacji, skutecznie odsiewający boty wyłudzające pieniądze.

Co więcej, Badoo także korzysta z geolokalizacji, a ponadto oferuje opcję rozmów wideo czy nawet połączenie naszego konta z takimi serwisami jak Instagram czy Spotify.

Najpopularniejsze aplikacje randkowe – ZaadoptujFaceta

Aplikacja ZaadoptujFaceta może wzbudzać kontrowersje swoją nazwą, a do tego okazuje się, że znajduje ona pełne odzwierciedlenie w swojej funkcjonalności. Rządzą na niej bowiem kobiety. Mężczyzna może jedynie pomachać ręką i przedstawić się (czyli wysłać zauroczenie), ale to dama decyduje o tym czy zainteresowany będzie mógł się do niej odezwać.

Co ciekawe, choć opisy w serwisie są wyraźnie prowokacyjne (faceci są towarami, które kobiety mogą wrzucać do swoich koszyków), zyskuje on coraz większą popularność w Polsce. Trzeba również podkreślić, że zasady funkcjonowania aplikacji są na swój sposób bardzo atrakcyjne dla panów, szczególnie tych, którzy cenią swój czas. W końcu rozmawiają oni tylko z tymi paniami, które wyrażają zainteresowanie, więc pod tym względem sytuacja jest klarowna od samego początku.

Poszukiwania partnerów mogą wyglądać różnie – poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów lub użycie geolokalizacji. Co ciekawe, ZaadoptujFaceta nie działa na całym świecie. Aplikacja przystosowana jest tylko dla polskich użytkowników, istnieją jednak jej zagraniczne odpowiedniki. Interesujący jest fakt, że tylko dwa posiadają większą bazę użytkowników – francuski i argentyński.

Czy w aplikacji ZaadoptujFaceta funkcjonują jakieś usługi premium? Co ciekawe, dla kobiet ten portal jest całkowicie darmowy. Dla mężczyzn usługa premium polega na możliwości wysyłania zauroczeń. Ich liczba zależy od ceny.

Najpopularniejsze aplikacje randkowe – Sympatia

Sympatia to najstarszy polski portal randkowy. Ta aplikacja daje ogromne możliwości. Wszystko, co należy zrobić to stworzyć profil ze swoim zdjęciem. Następnie, gdy ktoś wpadnie nam w oko, dostajemy możliwość polubienia profilu, puszczenia komuś oczka lub napisania wiadomości na czacie.

Aplikacja jest tak skonstruowana, że za każdym razem, gdy komuś to właśnie nasz profil przypadnie do gustu, otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Podobnie jak we wcześniejszych aplikacjach, tu również mamy możliwość znalezienia swojej drugiej połówki za pomocą odpowiednich filtrów. Warto dodać, że są one bardzo zaawansowane. Aplikacja umożliwia bowiem wybranie praktycznie każdego parametru drugiej osoby i dokładnej lokalizacji. Jednak, takie funkcje dostępne są wyłącznie w wersji premium.

Dla singli z dokładnie sprecyzowanymi wymaganiami, Sympatia jest niemal doskonała. Istotnym minusem, jest jednak dość duża ilość fałszywych kont i botów, które mają na celu wyłudzenie pieniędzy. Twórcy jednak wciąż starają się walczyć z tym procederem i zapewniają, że wciąż ulepszają serwis.

Jak zostało wspomniane, Sympatia jest polskim portalem randkowym, nie działa więc w skali międzynarodowej.

Najpopularniejsze aplikacje randkowe – Fotka

Fotka to z kolei najstarszy polski portal społecznościowy, założony w 2001 roku. Jakiś czas temu zmienił się on jednak w aplikację randkową. Zasady działania są takie same jak u konkurencji, a zatem tworzymy profil, dodajemy zdjęcie i szukamy osoby w naszej okolicy. Co więcej, ta aplikacja także posiada dużą bazę użytkowników.

W sieci panuje powszechna opinia, że Fotka charakteryzuje się znacznie bardziej naturalnym charakterem relacji niż konkurencja. Znacznie łatwiej odnajdą się tam więc starsi użytkownicy, pamiętający kontakty towarzyskie w internecie sprzed kilkunastu lat.

Znacznie gorzej aplikację randkową Fotka oceniają nastolatkowie. Uważają, że nie jest ona odpowiednio rozwinięta i pod względem funkcjonalności oraz charakterystyki społeczności, wypada jednoznacznie negatywnie w porównaniu do powyższych aplikacji.

Fotka działa wyłącznie w Polsce. Ta aplikacja także posiada, oprócz darmowej wersji, abonament premium rozszerzający jej funkcjonalność.

Najpopularniejsze aplikacje randkowe – Facebook Dating

Facebook Dating ruszyło stosunkowo niedawno – w październiku ubiegłego roku, w formie nowej usługi mobilnej aplikacji Facebook. Interfejs do złudzenia przypomina aplikację Tinder, ale proponując nam partnera lub partnerkę Facebook Dating korzysta ze znacznie bardziej zaawansowanych algorytmów, mając w końcu do dyspozycji mnóstwo danych o naszych pasjach oraz gustach.

Jakie są zalety Facebook Dating? Całkowity brak kosztów, intuicyjna obsługa oraz gigantyczna baza użytkowników z całego świata. Oczywiście nie trzeba obawiać się, że wśród potencjalnych kandydatów na partnera/partnerkę pojawią się nasi znajomi, chyba że ustawimy, iż chcemy, aby tak było.

Wady Facebook Dating? Użytkownicy są niezbyt zadowoleni z faktu, że uzupełniane przez nich informacje dotyczące ulubionych miejsc, potraw czy pasji służą również do tego, aby wyświetlać im spersonalizowane reklamy również w innych obszarach portalu społecznościowego.

Pomijając kwestie prywatności, Facebook Dating wydaje się niemal bezbłędnym rozwiązaniem, które przy braku kosztów, ogromnej ilości informacji o użytkownikach i bezkonkurencyjnej bazie kandydatów/kandydatek, jest skazane na długofalowy sukces i stały przyrost popularności.

Aplikacje randkowe – czy warto z nich korzystać, zwłaszcza w dobie pandemii?

Znalezienie swojej drugiej połówki, bratniej duszy, absolutnie nie należy do najłatwiejszych zadań w życiu. Często wiąże się ono z wieloma rozczarowaniami lub poczuciem, że to nie to. Jednak za każdym razem uczymy się siebie na nowo i dostajemy tym samym nową szansę na zupełnie inne doświadczenia niż dotychczas.

Wydaje się, że zwłaszcza w czasach pandemii, gdy musimy stanowczo ograniczyć przebywanie z innymi ludźmi, korzystanie z aplikacji randkowych i poznawanie się online jest zdecydowanie wskazanym rozwiązaniem, prawdopodobnie najlepszym powszechnie dostępnym, gdy jesteśmy samotni i poszukujemy związku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments