Dzień Inwestora Indywidualnego

Ciekawe pomysły na Sylwestra w dobie koronawirusa

Udostępnij

15 grudnia weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obostrzeń wprowadzanych w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nowe restrykcje będą obowiązywać do 31 stycznia, co oznacza, iż będą one miały wpływ także na to, jak będą wyglądały zabawy sylwestrowe. Na szczęście – w przeciwieństwie do ubiegłego roku – tym razem noworoczne wyjazdy i bale na terenie naszego kraju odbędą się, ale na nowych zasadach.

Co jednak w sytuacji, gdy jeszcze nie zaplanowaliśmy żadnych atrakcji na ten wyjątkowy wieczór? W końcu Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a czasu coraz mniej. Z tego powodu przygotowaliśmy kilka ciekawych pomysłów na Sylwestra. Zaprezentujemy je poniżej. Zacznijmy jednak od przypomnienia zasad tegorocznych sylwestrowych wyjazdów związanych z pandemią koronawirusa oraz tego, o jakich restrykcjach należy w tym czasie pamiętać.

Sylwester 2023/2024

Sylwester 2021 w dobie koronawirusa – o czym należy pamiętać?

Zgodnie z nowymi obostrzeniami 15 grudnia kluby i dyskoteki zostały zamknięte. Takich nowych restrykcji mało kto się spodziewał. Zaskoczeni są nie tylko przedsiębiorcy i właściciele obiektów, ale przede wszystkim osoby, które planują dobrą zabawę na pożegnanie roku. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem zamknięte zostaną wszystkie “obiekty udostępniające miejsca do tańczenia”. Na szczęście nie oznacza to jednak odwołania sylwestrowych zabaw.

Limity na zabawach sylwestrowych obowiązują tylko niezaszczepionych Unijny certyfikat COVID w telefonie

Sylwestrowa noc będzie tutaj wyjątkiem od reguły. 31 grudnia 2021 i 1 stycznia 2022 wprowadzone zostaną ograniczenia liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób. Limitowi nie podlegają jednak osoby w pełni zaszczepione, które posiadają Unijny Certyfikat COVID. Oznacza to, że we wszystkich klubach i salach, które tego dnia otworzą drzwi, bawić będzie się zapewne nieco więcej gości. Tej nocy będziemy w pełni mogli się cieszyć muzyką na żywo, tańcem i hucznie świętować zakończenie pandemicznego 2021 roku.

Co bardzo ważne, informacja o maksymalnych limitach zachęciła wiele osób do poszukiwania wymarzonego miejsca na świętowanie tegorocznego Sylwestra. Wolnych miejsc zaczęło zatem szybko ubywać. Warto więc pospieszyć się z rezerwacją, jeśli w sylwestrową noc chce się tańczyć do białego rana.

Limity w gastronomii, hotelarstwie, obiektach sportowych i kulturalnych czy transporcie publicznym

Należy przy tym pamiętać, iż w restauracjach, barach i hotelach limit gości został obniżony do 30% maksymalnego obłożenia obiektu. Limit ten także nie obowiązuje jednak osób w pełni zaszczepionych.

Sprawa obostrzeń podobnie wygląda w różnego rodzaju atrakcjach turystycznych takich jak aquaparki, kina, teatry i obiekty sportowe. Zwiększenie limitu możliwe jest tylko dla osób posiadających Unijny Certyfikat COVID. Dla osób planujących korzystanie w tym czasie z pociągów czy autobusów istotne będzie również ograniczenie limitu w transporcie drogowym do 75%. Należy podkreślić, że tutaj także do limitów nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione. Jednak osoby bez wspomnianego certyfikatu nie będą mogły przekraczać ani sylwestrowego limitu, limitu obłożenia gastronomii.

Skoro sytuację dotyczącą ograniczeń i restrykcji mamy już wyjaśnioną, czas przejść do tej zdecydowanie przyjemniejszej części tekstu. Poniżej przedstawione zostaną nasze ciekawe pomysły na spędzenie tegorocznego Sylwestra w naszym kraju, które pozwolą na te kilkanaście godzin oderwać się od pandemicznej rzeczywistości. Na początek:

Sylwester na basenie lub w saunie Przyjaciółki na imprezie sylwestrowej przy saunie lub basenie

Nowy Rok w Polsce kojarzy się z zimą, mrozem, śniegiem i ciepłymi, grubymi ubraniami. A gdyby tak zrzucić z siebie wszystko i wbiec w nadchodzący rok w stroju kąpielowym? Takie gorące powitanie roku 2021 może wyjść tylko na dobre, a z pewnością będzie to coś niecodziennego.

Także w tym roku liczne baseny termalne w naszym kraju organizują swoje własne, wewnętrzne eventy, podczas których goście mogą nie tylko bawić się w ciepłej wodzie, korzystać z aquaparków i saun, ale również bawić się w rytm muzyki i spędzić w ten sposób pełnoprawnego Sylwestra. Zabawa noworoczna na basenie stanowi interesującą odskocznię od typowych imprez organizowanych w ostatni dzień w roku. Co więcej, oferuje nam ona możliwość relaksu, a jednocześnie skuteczne oderwanie się od ponurej pandemicznej rzeczywistości.

Sylwester w kinie Grupa przyjaciół w kinie

Wieczór sylwestrowy w kinie to coś, co powinno spodobać się fanom intymnej atmosfery sali projekcyjnej i miłośnikom kinematografii. Taką ofertę proponują zainteresowanym zarówno największe multipleksy, jak i lokalne kina studyjne. W szczególności zachęcamy tutaj do rozważenia tej drugiej opcji – atmosfera w takim miejscu podczas ostatniej nocy w roku jest absolutnie wyjątkowa.

Co równie ważne, propozycja Sylwestra w kinie nie obciąża również zbytnio naszego budżetu – koszt takiego wydarzenia rzadko kiedy przekracza 100 złotych za osobę, a widzowie zazwyczaj mogą w tej cenie liczyć także na poczęstunek oraz lampkę szampana o północy.

Jak wygląda Sylwester w kinie? Najczęściej obejmuje on maraton kilku projekcji – specjalnie przygotowany repertuar na to wydarzenie – nierzadko tematyczny – znajdziemy na stronie każdego z kin, które je oferuje. Z całą pewnością coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy ambitnych filmów niezależnych, jak i typowo rozrywkowych hollywoodzkich produkcji. Co więcej, nierzadko bywa tak, że sylwestrowy seans jest okazją do obejrzenia ciekawych produkcji jeszcze przed ich premierą.

Sylwester na stoku narciarskim Oświetlony stok narciarski w nocy

Zapaleni narciarze z całą pewnością marzą o tym, by w Sylwestra poszaleć na stokach – zwłaszcza jeśli do tej pory nigdy nie spędzili tego wyjątkowego dnia w ten sposób. Oczywiście zawsze można po prostu wziąć narty i poszusować w ramach karnetu na najbliższym stoku, ale wiele stacji narciarskich specjalnie przygotowuje się na Sylwestra i oferuje wtedy wieczorne przejazdy z dodatkowymi atrakcjami. O jakich niecodziennych wydarzeniach tutaj mowa?

Często organizowane są specjalne sylwestrowe zawody w narciarstwie z nagrodami, możliwa jest zabawa przy muzyce na stoku, nierzadko w cenie zawarty jest także ciepły posiłek oraz oczywiście lampka szampana i wspólne podziwianie pokazu sztucznych ogni o północy. Co więcej, koszt takiego Sylwestra także nie jest wygórowany. Z całą pewnością powinien zamknąć się on w kwocie 150 złotych. Najwięcej ofert tego typu znajdziemy w Beskidach, Sudetach i oczywiście Tatrach.

Sylwester w teatrze Próba do spektaklu w teatrze

Kolejnym świetnym i niecodziennym miejscem na spędzenie Sylwestra, idealnym dla osób, które kochają kulturę wysokich lotów, jest teatr lub opera. Ostatni wieczór roku to znakomity pretekst, aby elegancko się ubrać i cieszyć się wyjątkowym przedstawieniem. Praktycznie wszystkie popularne polskie teatry, opery i filharmonie mają w swoim repertuarze sylwestrową galę, którą przygotowano po to, by godnie i wyjątkowo powitać Nowy Rok. W samej Warszawie znajdziemy niemal 40 propozycji powitania Nowego Roku w tego typu okolicznościach.

Z całą pewnością więc każdy zainteresowany znajdzie tutaj coś dla siebie – niezależnie od tego czy preferuje wyjątkowy, poruszający koncert filharmonii, rozrywkowe przedsięwzięcie z muzyką znaną z ulubionych musicali czy nawet zabawną noc z komediowymi spektaklami.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również