Polska 2050 traci członków

346

Większość członków partii Polska 2050 z warszawskiego okręgu podjęła decyzje o rezygnacji z partii – poinformowała Monika Piątkowska, była już pełnomocnik ds. rozwoju struktur politycznych Polski 2050.

Polska 2050 się rozpada

W poniedziałek 24 kwietnia władze Polski 2050 poinformowały o rozwiązaniu (z dniem 18 kwietnia) Koła Partii w okręgu wyborczym nr 20 (Warszawa). Działacze partii z tego okręgu opuścili ugrupowanie.

„Dziś większość członków partii Polska 2050 SH budujących okręg 20 (Warszawa) podjęła trudną decyzje o rezygnacji z partii. Zapewniamy, że swojej aktywności nie kończymy…” – podała w poniedziałek w mediach społecznościowych Monika Piątkowska, była już pełnomocnik ds. rozwoju struktur politycznych Polski 2050. Dodała do tego nagranie na Twitterze, w którym politycy opuszczający partię argumentując swoją decyzję.

– Przyszliśmy tu z głowami pełnymi pomysłów, sercami pełnymi nadziei. Chcieliśmy zmieniać Polskę na pokolenia. Uwierzyliśmy, że razem z Polską 2050 jest możliwe stworzenie Polski solidarnej, bezpiecznej i demokratycznej, Polski równych szans – tłumaczą. – To, co miało być nowe, okazało się kopią starego. Przed nami najważniejsze wybory w wolnej Polsce. Każdy odpowiedzialny polityk powinien teraz realizować najważniejsze cele. Ratowanie demokracji, wolności i europejskości. Nie możemy zgodzić się na stawianie interesu partyjnego czy osobistego ponad interesem całej demokratycznej wspólnoty – dodali.

W komunikacie centrali Polski 2050 czytamy zaś, że z dniem 18 kwietnia członkowie Koła Partii zakończyli pełnienie sprawowanych funkcji w Zarządzie Koła, przestali reprezentować Partię oraz skończyli sprawowanie mandatów delegatów do Rady Regionu Mazowieckiego.

„Zarząd Krajowy uznał, że dotychczasowy Zarząd Koła w okręgu nr 20 nie wywiązywał się z obowiązków wyznaczonych przez Zarząd Regionu Mazowieckiego i Zarząd Krajowy, m.in. w sprawie tworzenia projektów list wyborczych do Sejmu. Ponadto podjęte przez Zarząd Koła w ostatnim czasie działania związane z nadawaniem statusu członków zwyczajnych stanowiło naruszenie statutu Partii” – czytamy dalej.

Decyzja została oficjalnie podyktowana koniecznością usprawnienia funkcjonowania struktur partyjnych w regionie. Do tego miał dojść szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu Koła.

Jak widać, Polska 2050 rozpada się na naszych oczach. Partia może i dotrwa do wyborów, ale będzie miała zbyt mało członków, by wywalczyć dla swoich polityków mandaty posłów.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments