Podioom – projekt dla sportowców oparty na technologii blockchain [VIDEO]

1179

W Katowicach parę dni temu zakończyła się kolejna edycja Impact Fintech. W czasie wydarzenia udało się nam porozmawiać z prezesem i twórcą aplikacji Podioom, Bartłomiejem Świerczem.

Podioom to polski startup technologiczny, który prowadzi swój serwis internetowy i aplikację mobilną o tej samej nazwie. Za firmą stoi idea łączenia ze sobą osobistych trenerów fitness z ludźmi pragnącymi uprawiać ten rodzaj sportowej aktywności. Dziś platforma wykorzystuje już też dobrodziejstwa technologii blockchain, co umożliwia jej klientom automatyczne podpisywanie umów pomiędzy trenerami a ich klientami z uwzględnieniem aspektów prawnych i ubezpieczeniowych związanych z tego typu kontraktami.

Podioom jako wzór firmy technologiczno-fintechowej

Zdaniem obserwatorów rynku, Podioom jest przykładem współpracy startupu z instytucjami rządowymi. Firma posiłkuje się bowiem finansowaniem z funduszy publicznych.

„Naszą core’ową działalnością jest zapewnienie działalności dla trenerów. Z racji pozyskania finansowania z programów z NCBiR, mamy przyjemność rozwijać projekt badawczo-naukowy”

– tłumaczył nam teraz Świercz.

Gwiazda piłki wspiera startup

Warto przypomnieć, że od pewnego czasu medialną twarzą Podioom jest też Grzegorz Krychowiak, bardzo znany piłkarz i reprezentant Polski w tej dyscyplinie. Wsparł on też projekt kwotą aż 750 000 zł. Do tego od czasu inwestycji sportowiec mocno promuje firmę.

Sam Świercz nie ma wątpliwości, że współpraca z Krychowiakiem wspiera markę i wzbudza zainteresowanie samą platformą.

Euro 2020

Wielką szansą dla Podioom jest teraz Euro 2020, które może okazać się dla firmy okazją dla promocji swoich usług.

W trakcie konferencji prasowej, w czasie której ogłoszono współpracę z Krychowiakiem, Michał Chabowski, członek zarządu Rubicon Partners Ventures dodał, że obecna wycena rynkowa Podioom jest na poziomie od 2 do 3 mln dol.

Firma pokazuje swoim przykładem, że potrafi zręcznie korzystać z funduszy państwowych i śledzi najnowsze trendy na rynku. Najlepiej pokazuje to otwarcie się na technologię blockchain, która dziś bynajmniej nie stanowi już tylko rdzenia kryptowalut, takich jak Bitcoin, ale też pomaga w rozwoju logistyki, handlu czy emisji tokenów związanych z konkretnymi firmami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments