World Data Lab udostępniło prognozy dot. wydatków konsumenckich we wszystkich stanach i hrabstwach USA do 2032 roku. Wyniki są zaskakujące.

USA w czasie kryzysu

Okazuje się, że Stany Zjednoczone nadal mają nieproporcjonalny odsetek osób, które wydają ponad 110 USD dziennie. Wartość ta jest powszechnie stosowana jako międzynarodowy próg uznania kogoś za „bogatego”.

Co ciekawe, mimo faktu, że liczba zamożnych Amerykanów zmniejszyła się o ponad 12 procent od wybuchu epidemii koronawirusa, nadal jest ponad 100 milionów obywatelu USA, którzy wydają co najmniej 110 dolarów dziennie. Zgodnie z wyliczeniami, grupa ta wyda około 7,2 biliona dolarów w 2020 roku i 9,6 biliona dolarów w 2030 roku.

Gdzie żyją najbogatsi?

wizy do usaOkoło połowa (53 miliony) bogatych Amerykanów jest skoncentrowana w 10 stanach: Kalifornii (12,8 miliona), Teksasie (7 milionów), Nowym Jorku (6,4 miliona), Florydzie (6,2 miliona), Pensylwanii (4,4 miliona), Illinois (3,6 miliona) ), New Jersey (3,4 mln), Karolina Północna (3 mln), Ohio (3 mln) i Georgia (3 mln). Zamożna populacja w tych 10 stanach, które należą do najbardziej zaludnionych stanów w kraju, posiada siłę nabywczą ponad 3,6 biliona dolarów rocznie, czyli około 30 procent całkowitej siły nabywczej USA. Średnio bogata osoba w każdym z tych 10 stanów wydaje ponad 69 000 dolarów rocznie.

Bogate osoby zwykle mieszkają na obszarach metropolitalnych.

Są jednak wyjątki. Część z najbogatszych hrabstw znajduje się na obszarach o niskiej gęstości zaludnienia na północnym wschodzie, zwłaszcza w New Hampshire, Vermont, Massachusetts i Connecticut, a także w Kolorado i Wyoming na zachodzie. Ponad 40 procent populacji w tych stanach wydaje dziennie ponad 100 dolarów. Przewiduje się, że do 2030 r. będzie to 50 proc., przy czym New Hampshire i Connecticut prawdopodobnie będą pierwszymi dwoma stanami, które przekroczą próg 50 proc.

Bogatszych będzie coraz więcej

Na podstawie nowych prognoz wyliczono, że bogaci Amerykanie będą mieli dzienną siłę nabywczą na poziomie 19,8 miliardów dolarów do końca 2020 roku, średnio 194 dolarów dziennie na osobę. Jest to spadek o 3,5 miliarda dolarów w porównaniu z 2019 r., co czyni bogatych Amerykanów segmentem, w którym nastąpi największy na świecie spadek wydatków spowodowany COVID-19.

Jednak w porównaniu z innymi grupami w USA przewiduje się, że bogaci będą najszybciej rozwijającym się segmentem w ciągu następnej dekady. W szczególności przewiduje się, że do 2030 r. liczba ludności bogatej wzrośnie o 28 proc., a ich siła nabywcza o 33 proc. Przewiduje się, że dzienna siła nabywcza bogatych Amerykanów wzrośnie do 26,4 mld USD, średnio 201 USD dziennie na osobę.

Poprzedni artykułEmilewicz: Planujemy spotkania z branżami, nie rozmawiamy o lockdownie
Następny artykułSimFabric rozpoczęło negocjacje kolejnej umowy z jednym z czołowych wydawców gier!
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments