PlayWay publikuje pierwsze relacje inwestorskie spółki Gameparic

Udostępnij

GameparicGrupa PlayWay, posiadająca udziały w 52 spółkach odpowiadających za powstawanie ponad 100 gier, prezentuje na stronie Aktualności Inwestorskich najnowsze doniesienia dotyczące podmiotów, z którymi współpracuje. 13 września pojawiły się na niej pierwsze relacje inwestorskie Gameparic, w których odpowiadający za rozwój podmiotu Marcin Wenus opowiada o dotychczasowych pracach poczynionych w przeciągu ostatnich miesięcy oraz o rozwoju trzech tytułów, nad którymi pracuje studio.

  • Gameparic jest studiem gamingowym i częścią grupy PlayWay, działającym na polskim rynku od drugiej połowy ubiegłego roku
  • Marcin Wenus, prezes Gamparic, komentuje w najnowszym materiale wideo poziom zaangażowania prac związanych z projektami NecroCity, El Dorado: The Golden City Builder oraz Project Wunderwaffe i dziękuje inwestorom za dotychczasowe zaufanie
  • Jak twierdzi prezes Gameparic, dzięki swojemu profilowi działalności podmiot powinien mieć ułatwioną drogę wejścia na GPW w przyszłości
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Gameparic z grupy PlayWay: wejście na giełdę powinno być nieco łatwiejsze

Gameparic, należący do PlayWay Group, jest twórcą i wydawcą gier. Firma specjalizuje się w zaawansowanych usługach dla przemysłu gamingowego, w tym w marketingu i zarządzaniem społecznością.

Jak zauważa Marcin Wenus dzięki profilowi działalności, który skupia się nie tylko na produkcji gier, ale również na marketingu innych tytułów, spółka od pierwszego miesiąca funkcjonowania generuje przychody, co ułatwi jej wejście na giełdę w przyszłości:

– Chciałem Państwu bardzo podziękować za zaufanie i za to, że zechcieli Państwo zainwestować w spółkę Gameparic. Spółka zajmuje się produkcją gier, ale również z punktu widzenia inwestora jest istotne to, że robimy marketing dla innych tytułów i innych spółek, które produkują gry.

Pozwala nam to od pierwszego miesiąca istnienia uzyskiwać przychody, a to jest bardzo istotne jeżeli chodzi o proces ubiegania się o listing na giełdzie, który powinien dla nas być nieco łatwiejszy niż dla innych spółek gamingowych, ponieważ będziemy mieć stałą historię przychodów – mówi Marcin Wenus w pierwszym odcinku Relacji Inwestorskich Gamperic.

Jak twierdzi, podobne materiały mają pojawiać się co miesiąc, aby informować na bieżąco co dzieje się w spółce, czym nowym się zajmuje oraz jakie ma kolejne plany na przyszłość.

Do tej pory GameParic zapowiedział tytuły takie jak NecroCity – strategię ekonomiczną typu city-builder, w której gracz wciela się w zarządcę mrocznego miasta, a także El Dorado: The Golden City Builder – ekonomiczną strategię osadzoną w realiach prekolumbijskiej Ameryki Łacińskiej.

Najnowszą propozycją jest Project Wunderwaffe – strategiczny management, rozgrywający się w czasie II wojny światowej. Przeniesie gracza z powrotem w realia II wojny światowej. W ofercie tytułów znajduje się również Bartender Simulator oraz Lake Resort Flipper.

Spółka pracuje obecnie nad trzema pre-produkcjami

Jak zdradza Wenus, Gameparic obecnie rozwija trzy tytuły w ramach pre-produkcji. Pierwszy tytuł to city builder połączony z RTS-em osadzony w świecie Słowian, bazujący na lokalnych mitologiach oraz legendach.

– Nad tym tytułem pracujemy już od zeszłego roku. Teraz prace się zakończyły, mamy gotową pre-produkcję i prawdopodobnie będziemy prezentować ją jeszcze w trzecim kwartale tego roku – dodaje prezes Gameparic.

Kolejny tytuł to zarządzanie złą korporacją, która nacisk na swoich przeciwników będzie próbowała wywrzeć produkując potwory. Na razie spółka nie może zdradzić jeszcze szczegółów, ani tytułu produkcji, informuje jedynie, że będzie to tytuł strategiczny.

– Ostatnią pre-produkcją, nad którą pracujemy jest pixel-art., jeden z pierwszych w Polsce, który będzie produkcją na komputery stacjonarne, a nie online. Tutaj zdradzę kiedy pracowaliśmy nad samą koncepcją gry, to wyprodukowaliśmy 50 stron A4 samych pomysłów na mechaniki, mamy fantastyczną artystkę, która pracuje nad samą grafiką i profesjonalny zespół, który dba o całą resztę – wyjaśnia Marcin Wenus i dodaje, że zostanie pokazany na przełomie 2021 i 2022 roku.

Prezes dodaje, że w przypadku ostatniego tytułu zakłada się jej produkcję przez wcześniejsze badania rynku z powodu na bardzo dużą popularność tego typu gier. Jedna z tego typu gier zarobiła setki milionów dolarów, a Gamperic „bardzo chciałby powtórzyć ten sukces”, podsumował Wenus.

Śledź Aktualności Inwestorskie PlayWay i powiązanych z nią spółek

Na stronie Aktualności Inwestorskich pojawiają się regularne informacje dotyczące wszystkich podmiotów zależnych wchodzących w skład Grupy PlayWay. Dzięki temu inwestorzy mogą trzymać rękę na pulsie i śledzić postępy oraz plany rozwojowe poszczególnych z nich.

Tylko we wrześniu aktualizacje relacji inwestorskich publikowały w jej ramach podmioty takie jak Live Motion Games, Atomic Jelly, Image Power, Petard, GameFormatic oraz opisywana w tym artykule spółka Gamperic.

Najnowsze

Zobacz również