Plantwear rozpoczął sprzedaż produktów marki Giftbay w Rumunii

301

PlantwearPlantwear rozpoczął sprzedaż produktów marki Giftbay w Rumunii, podała spółka. Spółka prowadzi już działalność na tamtejszym rynku – w lipcu ubiegłego roku uruchomiona została rumuńska wersja e-sklepu Plantwear.

„Dynamiczne wzrosty platformy Giftbay w Polsce dają nam duże nadzieje na odnotowanie podobnych wyników w Rumunii. Zdobyte doświadczenia podczas wprowadzania na tamtejszy rynek marki Plantwear, a co za tym idzie implementacja sprawdzonych już rozwiązań, pozwoli nam na prowadzenie efektywniejszych działań marketingowych, przy jednocześnie zoptymalizowanych kosztach serwisu IT czy też logistyki. Rumuński rynek e-commerce r/r odnotowuje kilkunastoprocentowe wzrosty, co powinno pozwolić na osiągnięcie miesięcznego poziomu 100 tys. zł przychodów z serwisu prezentowego jeszcze w br.” – powiedział prezes Plantwear Wiktor Pyrzyk, cytowany w komunikacie.

Uruchomienie platformy giftbay.ro poprzedzono implementacją opracowanych rozwiązań logistycznych i marketingowych, a także przetłumaczeniem witryny internetowej.

Rozszerzenie sprzedaży w Rumunii jest efektem planu rozwoju spółki na rynkach zagranicznych. W 2021 r. Plantwear planuje również premierę obu serwisów w języku niemieckim skierowanych do klientów z Niemiec oraz Austrii. Jako pierwszy w tych krajach zacznie działać serwis Giftbay – równolegle trwają prace nad wprowadzeniem personalizowanych upominków na platformy Ebay oraz Amazon. Niedługo ma wystartować również nowa marka spółki – JustPlants, platforma e-commerce z roślinami doniczkowymi w designerskiej oprawie, podsumowano.

Plantwear działa na rynku lifestyle’owych akcesoriów drewnianych, jest producentem wysokiej jakości, unikatowych drewnianych zegarków, biżuterii i akcesoriów. Na początku 2020 r. Plantwear zadebiutował na rynku NewConnect.

Poprzedni artykułMabion rozpoczął book-building dot. max. 2,43 mln akcji serii U
Następny artykułGPW: Rejestracja do konkursu Index Investment Challenge potrwa do 4 kwietnia
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments