Pilotaż e-portfela Facebooka zakończy się we wrześniu

185

Pilotaż portfela Mety, Novi, ma się zakończyć we wrześniu.

Novi wkrótce wystartuje

Strona docelowa witryny Novi została przebudowana, aby poinformować użytkowników z pilotażu, że platforma zostanie wycofana z eksploatacji 1 września. To kończy ośmiomiesięczny projekt pilotażowy, w ramach którego użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych i Gwatemali testowali platformę płatniczą opartą na kryptowalutach.

Użytkownicy są proszeni o wypłatę ich środków z ich portfeli Novi na konta bankowe. Gwatemalscy użytkownicy mogą również wypłacać gotówkę w wybranym miejscu w Gwatemali.

Użytkownicy Novi są również zachęcani do pobierania informacji o swoim koncie przed datą zamknięcia, w tym historii transakcji i aktywności na swoich profilach. Od 1 września użytkownicy nie będą już mogli logować się do swoich portfeli. Wpłaty na portfele Novi również zostaną wycofane od 21 lipca.

Koniec Diem

Zamknięcie pilotażowego programu Novi następuje około pięciu miesięcy po tym, jak projekt stablecoina Mety, Diem, został sprzedany Silvergate Capital Corporation. Diem miał być stablecoinem, który zasilałby ekosystem Meta i początkowo miał być natywną walutą portfela Novi.

Presja polityków w USA doprowadziła do tego, że Meta sprzedała własność intelektualną Diem firmie Silvergate, która miała zintegrować podstawową infrastrukturę i aktywa blockchain projektu z istniejącą platformą płatniczą.

Niepowodzenie uruchomienia Diem spowodowało, że Novi wykorzystał Paxos Dollar Pax Dollar (USDP) zasilany przez Paxos jako swój natywny token oparty na dolarach do płatności. Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase połączyła siły z Novi jako partnerem powierniczym w celu zarządzania i przechowywania środków użytkowników. Meta planowała migrację platformy Novi do ekosystemu blockchain Diem po uzyskaniu zgody regulacyjnej.

W tle dzieje się jeszcze więcej. Mark Zuckerberg 22 czerwca ogłosił zmianę nazwy Facebook Pay na Meta Pay na swoim publicznym profilu na Facebooku. Funkcjonalność pozostanie w dużej mierze niezmieniona, z wyjątkiem wprowadzenia cyfrowego portfela dla metaverse „pozwalającego bezpiecznie zarządzać swoją tożsamością, tym, co posiadasz i jak płacisz”.

Wejście Mety na rynek cyfrowych aktywów może zrewolucjonizować rynek i rozpocząć nową falę hossy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments