PCF Group podtrzymuje plan IPO i debiutu na GPW do końca tego roku

676

People Can FlyPCF Group – producent gier AAA pod marką People Can Fly – podtrzymuje plan przeprowadzenia pierwotnej oferty publicznej (IPO) i debiutu na GPW w tym roku, poinformował ISBtech prezes Sebastian Wojciechowski. Premiera nowej gry Outriders jest zaplanowana na 2 lutego 2021 r. Grupa dalej zatrudnia w swoich lokacjach na świecie.

„Proces w KNF idzie zgodnie z planem. Naszą intencją jest przeprowadzenie oferty i debiut na giełdzie w tym roku. Zamierzamy sprzedać w ofercie zarówno akcje nowej emisji, jak i części istniejących akcji. Chciałbym jednak podkreślić, że wiodący akcjonariusze mają długoterminowe plany udziału w dalszym rozwoju People Can Fly. Wyniki finansowe podamy w prospekcie. Przed IPO mogę tylko powiedzieć, że rozwijamy się w tempie dwucyfrowym i jesteśmy rentowną spółką” – powiedział ISBtech Wojciechowski.

„Chciałbym dokładnie opowiedzieć o naszej wizji, ale ograniczenia związane z procesem przygotowania IPO nie pozwalają ujawniać szczegółów naszej strategii. People Can Fly jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Jesteśmy wyspecjalizowanym producentem gier tzw. shooterów i na tym znamy się najlepiej. Widzimy tu nasze przewagi i naszą przyszłość oraz potencjał dalszych wzrostów, ale chcemy także poszerzać portfolio naszych gier o inne gatunki, np. gry akcji. Ponadto jesteśmy jednym z wiodących europejskich studiów tworzących gry z wykorzystaniem silnika Unreal Engine” – dodał prezes.

Obecnie zespół People Can Fly to ponad 260 osób pracujących w 4 studiach produkcyjnych: w Warszawie, Nowym Jorku, Newcastle i w Rzeszowie oraz 2 start-up studiach w Montrealu i Łodzi.

„Mimo to nadal zatrudniamy, zarówno w Europie, jak i północnej Ameryce. Daje to przede wszystkim dostęp do profesjonalistów. W Polsce jest bardzo mało firm realizujących gry z segmentu AAA. W efekcie mamy tu ograniczony dostęp do doświadczonych deweloperów i szukamy talentów tam, gdzie branża gier jest najbardziej rozwinięta, czyli w USA, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii” – zaznaczył Wojciechowski.

Premiera sztandarowej gry spółki – „Outriders” jest zaplanowana na 2 lutego 2021 r.

„Jesteśmy w fazie post produkcji, a więc zaawansowanym etapie przed przekazaniem gry do wydawcy. Jest to największa produkcja w historii People Can Fly, z którą wiążemy duże nadzieje. Mocno wierzymy w sukces 'Outriders', którym jeszcze bardziej umocnimy naszą pozycję globalnie rozpoznawalnego dewelopera gier z segmentu AAA” – podsumował prezes.

Sebastian Gawłowski

Poprzedni artykułPZU planuje nabycie obligacji emitowanych przez BGK w kwocie do 2 mld zł
Następny artykułBudimex miał 146,49 mln zł zysku netto, 212,67 mln zł zysku EBIT w III kw. 2020
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments