PCF Group zadebiutuje na rynku głównym GPW w piątek

301

PCF Group zadebiutuje na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w piątek, 18 grudnia, podała giełda.

„PCF Group S.A. będzie 433. spółką notowaną na głównym rynku oraz 5 debiutem na tym rynku w 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Całkowita wartość oferty publicznej PCF Group to ponad 203 mln zł brutto.

Jak podała wcześniej spółka, środki z emisji zostaną przeznaczone na realizację celów strategicznych spółki, w tym na rozbudowę istniejącego zespołu produkcyjnego we wszystkich lokalizacjach oraz pozyskanie nowych zespołów produkcyjnych, uruchomienie nowych studiów produkcyjnych lub przejęcie podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo. Ponadto po przeprowadzeniu określonych przygotowań spółka planuje rozpoczęcie produkcji tworzonych przez People Can Fly gier w modelu „self-publishing”, tj. jako ich wydawca, w oparciu o własne IP – już istniejące lub nowo wytworzone.

PCF Group jest producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter, który współpracuje z wiodącymi, międzynarodowymi wydawcami gier. Grupa PCF prowadzi założone w 2002 roku studio produkcyjne People Can Fly, które jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Wśród gier wyprodukowanych przez People Can Fly znajdują się nagrodzone tytuły, które zdobyły uznanie graczy i mediów na całym świecie, takie jak: „Painkiller”, „Bulletstorm” oraz „Gears of War: Judgment”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments