Patryk Vega ma nowy pomysł na biznes. Chodzi o platformę VOD, która ma zrewolucjonizować rynek streamingu.

Vega genialnym biznesmenem rynku VOD?

Choć lockdown dobiegł końca (chwilowo?) rynek kultury chyba w pełni się nie odmroził. Jeśli ktoś był ostatnio w kinie, wie, że sale w czasie seansów są niemal puste – i to nawet na nowościach filmowych, które powoli powracają do multipleksów. Z kolei rynek platform VOD wciąż ma się dobrze. Z pewnością epidemia COVID-19 jeszcze go wzmocniła, zmieniając nawyki konsumentów.

Dziś wśród platform VOD najczęściej wymienia się Netfliksa, HBO Go czy Amazon Prime Video. Tyle że rynek ten jest na tyle młody, że nowi gracze teoretycznie mają jeszcze szanse na swój sukces na tym poletku. Okazuje się, że swój pomysł na biznes w tym zakresie ma też znany polski reżyser Patryk Vega, który twierdzi, że ma rewolucyjny pomysł na własną platformę VOD.

W wywiadzie dla podcastu „Mój ulubiony film” Vega powiedział:

„Uważam, że mam epokowe rozwiązanie, które opatentuję w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Jestem przeświadczony, że najwięksi gracze będą chcieli to ode mnie kupić.”

Dodał, że „składając tę inwestycję do kupy, muszę ją chronić pod rozmaitym względem. Chociażby takim, że nie biorę nawet do tworzenia tego na poziomie software’u dużej firmy. Dlatego, że się boję, że mi to rozwiązanie ukradną i zaimplementują do innych swoich partnerów biznesowych. W związku z czym tworzymy to w takiej dość hermetycznej grupie z informatykami. Zmierzamy do tego, aby to jak najszybciej opatentować.”

Nie wyjawił oczywiście na czym ma polegać geniusz nowego pomysłu.

Geniusz czy król kiczu?

Dowiedzieliśmy się też, że Vega obecnie pracuje nad ostatnim filmem przeznaczonym na rynek polski. Potem chce skoncentrować się na pracy dla zachodnich wytwórni.

Choć należy do grona najbardziej znanych polskich reżyserów, Vega znany jest głównie z dość kiczowatych obrazów pokroju „Botoksu” czy „Polityki”. Mimo słabych not nadawanych im ze strony krytyków, na jego filmy Polacy chodzą nad wyraz tłumnie.

4 września premierę ma mieć „Pętla”, nowy film Vegi opowiadający o losach przestępców, którzy zakładają luksusową agencję towarzyską.

Poprzedni artykuł5 najtańszych nowych samochodów, które kupimy w salonie
Następny artykułTak źle nie było od 39 lat! Polska gospodarka kurczy się najszybciej od 1981 r.
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments