Kurs franka wynosi 4,85 PLN. Para walutowa USD/PLN powróci do 4,62PLN?

dolar

Główne światowe waluty przeważnie traciły wobec złotego wczoraj, 8 września. Najlepiej względem złotówki wypadł szwajcarski frank. Kurs franka wynosi aktualnie 4,85 PLN. Para walutowa EUR/PLN odwiedziła dziś z rana zakres wrześniowych dołków, czyli okolice poziomu 4,69 PLN. Brytyjski funt w relacji do polskiego złotego spadł do czerwcowych poziomów. Kurs pary USD/PLN natomiast obniżył się od wczoraj o ponad 9 groszy. Czy para walutowa USD/PLN powróci do poziomu 4,62 PLN?

Frank szwajcarski testował średnią

W czwartek, 8 września frank zebrał siłę do wzrostu i sięgnął najwyżej zakresu 4,87 PLN. Szwajcarski frank przetestował w okolicach tego poziomu średnią. Notowania cofnęły i w konsekwencji frank zaczynał dziś z okolic 4,83 PLN. Frank szwajcarski od rana zyskuje i aktualnie kurs franka wynosi 4,85 PLN.

Spoglądając już na wykres pary walutowej, zauważyć można, że frank szwajcarski próbuje podejść raz jeszcze do średniej. Warto zatem będzie skupić się na obserwacji, jak zachowa się rynek tym razem. Przebicie średniej może otworzyć frankowi drogę powrotu do wyższych zakresów.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 09.09.2022

Należy jednak liczyć się z tym, że obszar średniej ponownie stanowić będzie opór dla rynku. W takim wypadku kurs pary CHF/PLN powrócić ma szansę do 4,81 PLN.

Notowania EUR/PLN schodzą poniżej 4,71 PLN

Euro straciło wczoraj, 8 września wobec złotówki. Notowania pary walutowej EUR/PLN zeszły poniżej 4,71 PLN wychodząc tym samym z istotnego przedziału cenowego. Dziś euro zaczynało z jeszcze niższych zakresów – 4,69 PLN. Aktualnie para EUR/PLN odrabia i notowania oscylują nieco poniżej 4,71 PLN. Czy euro zdoła powrócić w najbliższych godzinach do strefy określonej przedziałem cenowym: 4,71-4,74 PLN?

Dolar zmierza w kierunku 4,62 PLN?

Patrzymy kolejnego dnia, w piątek 9 września na rynek pary walutowej USD/PLN. Amerykański dolar wczoraj w godzinach popołudniowych zaczął spadać. Kurs USD/PLN obniżył się na przestrzeni kilkunastu godzin o ponad 9 groszy. Dolara nabyć można było dziś najmniej za 4,65 PLN.

Amerykański dolar wydaje się teraz zmierzać w stronę strefy wsparcia, czyli przedziału 4,60-4,63 PLN. Warto będzie przyglądać się temu, jak rynek potraktuje obecne poziomy – okolice 4,66 PLN. Rynek pary USD/PLN przed kolejnym zejściem być może będzie chciał nieco podbić.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 09.09.2022

Kurs GBP/PLN odwiedza czerwcowe poziomy

Rynek pary walutowej GBP/PLN walczył wczoraj o utrzymanie się powyżej poziomu 5,42 PLN. Ta sztuka funtowi szterlingowi się nie udała, gdyż kurs pary GBP/PLN odwiedził kolejne, niższe czerwcowe poziomy. Za funta szterlinga płaciło się dziś najmniej 5,39 PLN. Aktualnie kurs GBP/PLN ponownie znajduje się powyżej 5,42 PLN.

Podsumowanie

Złotówka nie daje za wygraną głównym światowym walutom. Szczególnie mocno polski złoty w ostatnich godzinach sprowadził do niższych zakresów amerykańskiego dolara. Teraz notowania pary walutowej USD/PLN zmierzać mogą do 4,62 PLN. Dobrze natomiast w relacji do złotego radzi sobie frank szwajcarski.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments