Nikt nie lubi płacić wysokich podatków. I to bez względu na swój obecny status materialny. Okazuje się, że problem dotyka także gwiazd rocka. Teraz jednej konkretnej – Ozzy’ego Osbourne’a.

Książe Ciemności ucieka przed wysokimi podatkami

Były wokalista Black Sabbath, dziś prowadzący karierę solową, Ozzy Osbourne, po wielu latach ma zamiar opuścić Los Angeles i w ogóle USA. Wszystko w obawie przed wysokimi podatkami.

W wywiadzie dla „Mirror” Ozzy przyznał, że razem ze swoją żoną, Sharon, zamierzają wyprowadzić się z USA i wrócić do Wielkiej Brytanii, czyli ojczyzny jego samego. Powodem mają być wysokie daniny dla państwa.

– Smutno nam z tego powodu, ale podatki są za wysokie. Bardzo lubiłem to miejsce, w którym mieszkam. Jeśli podatki zostaną obniżone to może wrócimy. Nie wiem. Zabieram ze sobą swoje studio nagraniowe. Wybuduję stodołę w Welders i urządzę tam studio. Nadal będę robił muzykę i mój zespół będzie wpadał – powiedział.

Muzyk wraz z Sharon mieszkał w Los Angeles od kilkudziesięciu lat. Sam pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie pod koniec lat 60. założył z gitarzystą Tony’m Iommim, perkusistą Billem Wardem i basistą/tekściarzem Terence’m „Geezerem” Butlerem grupę Black Sabbath. Wspólnie nagrali siedem albumów studyjnych (łącznie zespół nagrał 19 płyt długogrających – nie na wszystkich grał jednak w oryginalnym składzie). Ostatnią, pożegnalną płytą było wydawnictwo „13” z 2013 r.

Sam Osbourne kontynuuje karierę solową, którą rozpoczął na początku lat 80.

Ucieczki przed podatkami

Osbourne’owie nie są pierwszą znaną rodziną, która ucieka z danego kraju przed wysokimi podatkami. To samo zrobił aktor Gerard Depardieu, który przeniósł się do Rosji po tym jak w jego ojczystej Francji wprowadzono nowy próg podatkowy.

Sporo kontrowersji wywołał także zespół U2, który przeprowadził się z Irlandii do jednego z rajów podatkowych. Była to reakcja grupy na zmianę przepisów w kraju, które wcześniej chroniły artystów przed wysokimi daninami. Sam Bono, wokalista U2, był w latach 2006-2014 akcjonariuszem firmy zarejestrowanej na Malcie, będącej właścicielem centrum handlowego na Litwie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments