Oanda Malta Holdings ma zgodę KNF na zakup Domu Maklerskiego TMS Brokers

0

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego zamiaru bezpośredniego nabycia akcji Domu Maklerskiego TMS Brokers przez Oanda Malta Holdings Ltd. z siedzibą w Valletta, podała Komisja.

„Komisja jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego zamiaru bezpośredniego nabycia akcji domu maklerskiego – Dom Maklerski TMS Brokers SA z siedzibą w Warszawie przez Oanda Malta Holdings Ltd. z siedzibą w Valletta, Malta, w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i udziału w kapitale zakładowym Domu Maklerskiego TMS Brokers SA z siedzibą w Warszawie” – czytamy w komunikacie.

We wrześniu ub. r. Oanda Global Corporation (OANDA) podpisała umowę na nabycie 100% udziałów Domu Maklerskiego TMS Brokers.

Założona w 1996 roku, OANDA była pierwszą na świecie firmą, która udostępniła za darmo notowania walut w sieci, a pięć lat później jako jeden z pionierów tego rynku uruchomiła webową platformę FX do handlowania walutami.

Dom Maklerski TMS Brokers to pierwszy walutowy dom maklerski na polskim rynku. Marka TMS została powołana ponad 20 lat temu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments