Nowy film o Bondzie kinowym hitem czasu pandemii

540

Zgodnie z oczekiwaniami, nowy film z Jamesem Bondem ma szansę pobić rekord otwarcia w czasach pandemii.

Bond pokonuje COVID-19

Premiera nowego filmu o Agencie 007 była już parokrotnie przekładana. Powodem była pandemia. Produkcja miała trafić do kin już wiosną 2020 roku. Potem zaczęto plotkować, że film od razu trafi na serwisy streamingowe. Całe szczęście nie zdecydowano się na taki wariant. Zaczęto wręcz mówić, że czas, w którym obraz trafi na duży ekran, będzie okresem, gdy definitywnie pokonaliśmy już koronawirusa.

I udało się! W końcu „Nie czas umierać” zawitało do kin. I zrobiło to we wspaniałym stylu.

Według szacunków „Box Office” nowy film o Jamesie Bondzie może zarobić w weekend otwarcia prawie 113 milionów dolarów. Byłby to więc absolutny rekord od początku pandemii. I, co ważne, mowa tu tylko o mniejszych, międzynarodowych rynkach, na których film miał już premierę. Warto bowiem dodać, że w USA do kin trafi dopiero 8 października. Nie trzeba zaś dodawać, że to za Oceanem zarabia się najwięcej na tego typu przedsięwzięciach.

Taki wynik jest bardzo imponujący, ale to jednak zaledwie ułamek tego, ile kosztowało wyprodukowanie całości. Budżet „Nie czas umierać” wynosił 300 milionów dolarów.

„Nie czas umierać” to 25. film z serii o Jamesie Bondzie i zarazem ostatni, w którym w głównej roli pojawił się Daniel Craig.

Dodajmy, że jak na razie film zdobywa pozytywne recenzje krytyków i fanów serii. I to pomimo tego, że w wielu miejscach przełamuje pewne schematy związane z tradycyjnym Bondowskim kinem.

Co dalej z Bondem?

Craig kończy swoją przygodę z serią po kilkunastu latach. Kto go zastąpi? Nie wiadomo. Pewną sugestią może być to, że w filmie pojawia się już kobieta-agent 007. Czy twórcy zdecydują się na aż tak odważny krok i obsadzą w roli Bonda aktorkę? To wątpliwe, ale może otworzyć furtkę do nakręcenia spin offu serii o kobiecie-super-agentce.

Piosenkę do nowej odsłony przygód o Bondzie nagrała Billie Eilish:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments