Notowania pary EUR/PLN bez zmian. Ile kosztuje funt?

408
Funt szterling

Kolejnego dnia, w czwartek 20 października spoglądamy na zachowanie złotówki. Notowania pary walutowej EUR/PLN pozostały bez większych zmian wczoraj. Para EUR/PLN nadal oscylowała przy 4,80 PLN. Ciekawy ruch wykonał natomiast amerykański dolar. Kurs pary USD/PLN na przestrzeni doby wzrósł o blisko 7 groszy. Frank szwajcarski w środę nieco odbił, jednak dziś od rana wraca do niższych zakresów. Ile kosztuje brytyjski funt?

Brak zmian w notowaniach EUR/PLN

Para walutowa EUR/PLN już trzeci dzień porusza się głównie wokół poziomu 4,80 PLN. Dziś, 20 października rano znów właśnie tyle wynosi kurs pary EUR/PLN. Tym samym notowania pary euro do złotego nie wykazują większych zmian cenowych.

Patrząc na sytuację z perspektywy wykresu, postanowiliśmy nieco uaktualnić spojrzenie na parę walutową EUR/PLN. Obszary cenowe zostały nieco zmienione i dodaliśmy nowy poziom (4,7868 PLN). To właśnie wokół niego oprzemy dzisiejszą perspektywę dla notowań pary EUR/PLN. Rynek cofnąć ma szansę w najbliższych godzinach jeszcze w okolice poziomu 4,7868 PLN. Tak długo, jak ten obszar jest przez euro broniony, notowania pary EUR/PLN powrócić mogą do 4,83 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 20.10.2022

Dolar najsilniejszy w środę

Wczoraj finalnie najlepiej wobec złotówki zaprezentował się amerykański dolar. To właśnie dolar okazał się najsilniejszy spośród głównych światowych walut. Kurs pary USD/PLN wzrósł na przestrzeni doby o blisko 7 groszy. Za dolara w czwartek o godzinie 8 płacimy 4,91 PLN.

Funt odrabia, ile kosztuje funt w czwartek?

Brytyjski funt okazał się silniejszą walutą do złotego w środę, 19 października. Najwięcej za funta płaciło się wczoraj 5,52 PLN. Jednak funt szterling nie utrzymał tych zakresów i dziś zaczynał z nieco ponad 5,50 PLN. Funt jednak również dziś od rana odrabia. Aktualnie, to znaczy w czwartek przed godziną 9, funt kosztuje blisko 5,51 PLN.

Również podjęliśmy się uaktualnienia spojrzenia na parze funta do polskiego złotego. Odpowiednią strefą wsparcia dla rynku zdaje się przedział cenowy 5,49-5,52 PLN. Jeżeli rynek opuści od dołu ten obszar, powrót do 5,42 PLN będzie, jak najbardziej możliwy.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 20.10.2022

Para CHF/PLN traci od rana

Choć para walutowa CHF/PLN przerwała wczoraj serię dziennych strat, w czwartek od rana znów traci. Polski złoty wypada lepiej wobec szwajcarskiego franka. Kurs pary CHF/PLN oscyluje obecnie przy 4,87 PLN.

Podsumowanie

Wczoraj pisaliśmy o tym, że światowe waluty mogą zyskiwać wobec złotego, aby sprawdzić jego nastawienie. Jak się okazuje, dziś złoty przeważa i ma szansę sprowadzić niżej główne waluty.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments