Notowania GBP/PLN powyżej 5,32 PLN. Euro po 4,69 PLN.

0
Funt szterling

Kolejnego dnia, we wtorek 10 stycznia patrzymy na polską złotówkę. Nowy tydzień rozpoczął się w mieszanych nastrojach rodzimej waluty. Polski złoty zyskał wobec dolara i franka, natomiast tracił na rzecz euro i funta. Jednak dziś od rana złotówka okazuje się silniejsza względem wszystkich głównych walut. Notowania pary walutowej GBP/PLN oscylują obecnie przy 5,31 PLN. Amerykański dolar warty jest 4,36 PLN, zaś franka można kupić za nieco ponad 4,74 PLN. Euro natomiast wymieniane jest po 4,69 PLN. Przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Funt wszedł do strefy cenowej 5,3430-5,3625 PLN

Funt szterling zyskał wczoraj w relacji do polskiej złotówki. Ogólny wzrost notowań pary walutowej GBP/PLN nie był znaczący. Warto zauważyć jednak, że funt w ciągu dnia wszedł do strefy oporu, określonej przedziałem cenowym: 5,3430-5,3625 PLN. Złotówka przeważyła w tym zakresie, nie pozwalając na dalsze wzrosty funta. Tak jak wspomnieliśmy, kurs GBP/PLN jest dziś od rana niższy. Notowania tej pary o godzinie 9 rano oscylują powyżej 5,32 PLN.

Teraz warto będzie obserwować, czy złotówka zdoła zepchnąć notowania funta do zakresu średniej. Kurs pary GBP/PLN może cofnąć w najbliższych godzinach w okolice 5,29 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 10.01.2023

Notowania pary USD/PLN taniały w poniedziałek

Złotówka ponownie zyskała na rzecz amerykańskiego dolara. Notowania pary walutowej USD/PLN taniały w poniedziałek, tym razem obniżając kurs o 3 grosze. Dziś o godzinie 9 rano za jednego dolara płaci się 4,37 PLN. Należy zauważyć, iż rynek dolara do złotego znajduje się w bliskiej okolicy minimów z grudnia. Czy kurs USD/PLN zejdzie w najbliższych godzinach do 4,35 PLN?

Euro utrzymuje się powyżej wsparcia

Euro spośród głównych światowych walut wypadło najlepiej w poniedziałek w relacji do polskiego złotego. Najwyżej notowania sięgnęły wczoraj poziomu 4,70 PLN, jednak nie zagościły na długo w tych rejonach. Dziś euro od rana schodziło, lecz utrzymało się powyżej wsparcia: 4,6700-4,6830 PLN.

Tak długo, jak wspomniana strefa wsparcia, będzie broniona przez euro, może ono decydować się na wzrost. Notowania waluty europejskiej wspólnoty mają szansę podbić do 4,71 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 10.01.2023

Dalsza konsolidacja pary CHF/PLN

Minął kolejny dzień na rynku walutowym, a na parze CHF/PLN niewiele się zmienia. Rynek dalej trwa w konsolidacji, oscylując pomiędzy dwoma istotnymi zakresami. Frank we wtorek rano kosztuje 4,74 PLN. Należy liczyć się z tym, że w najbliższych godzinach zejść może do 4,72 PLN.

Podsumowanie

Co złotówce przyniesie wtorek, 10 stycznia? Ponownie zyskiwać może ona wobec głównych, światowych walut. Czas na kolejny dzień zmagań.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments