Kurs GBP/PLN po 5,37 PLN. Notowania euro w poniedziałek.

0
złoty

Ostatnie zmagania złotówki na rynku walutowym zakończyły się przeważnie na jej korzyść. W piątek, 16 grudnia wobec złotego traciły frank, euro oraz funt. Wzrosły jedynie notowania pary walutowej USD/PLN. Amerykański dolar zyskał jednak ogólnie nieco ponad grosz. Na sytuację polskiego złotego patrzymy 19 grudnia. Jak wypadają notowania euro w poniedziałek? Kurs pary GBP/PLN po 5,37 PLN. Co słychać u dolara i franka?

Euro kosztuje 4,68 PLN

Waluta europejskiej wspólnoty niewiele straciła w piątek w stosunku do złotego. Notowania pary walutowej EUR/PLN oscylowały w okolicach istotnej strefy. Mowa o cenowym wsparciu, określonym przedziałem: 4,6700-4,6830 PLN. Również dziś rano kurs pary EUR/PLN znajduje się w tym zakresie. O godzinie 8 rano euro kosztuje 4,68 PLN.

Euro cały czas ma potencjał do wzrostu. Warto obserwować zatem, czy nadal utrzymywać będzie wspomniane wsparcie. Dopóki tak się dzieje, należy liczyć się z podejściem notowań do 4,71 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 19.12.2022

Notowania CHF/PLN zejdą do 4,71 PLN?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, również frank stracił ostatnio w relacji do złotego. Notowania pary walutowej CHF/PLN cofnęły w rejony 4,74 PLN. Dziś franka najtaniej zakupić można było za 4,73 PLN. Polski złoty ma szansę spychać szwajcarską walutę do niższych zakresów. Czy notowania CHF/PLN zejdą do 4,71 PLN?

Para GBP/PLN walczy o 5,37 PLN

Kurs pary walutowej GBP/PLN, czyli funt do złotówki, w piątek trafił do obszaru wsparcia: 5,3430-5,3625 PLN. Dopiero w tym zakresie funt zareagował. Obecnie para GBP/PLN walczy o 5,37 PLN.

Tym samym dojść może do odbicia na rynku funta do złotego. Należy liczyć się z tym, że kurs pary GBP/PLN skoczyć może do 5,40 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 19.12.2022

Za dolara płacimy 4,40 PLN

Amerykański dolar wypadł w piątek lepiej od złotego. Zysk pary USD/PLN jest dziś od rana wymazywany. Za dolara płacimy obecnie 4,40 PLN. Notowania pary USD/PLN utrzymują się jednak w przedziale cenowym: 4,3965-4,4200 PLN.

Podsumowanie

Rozpoczyna się nowy tydzień zmagań złotówki na rynku walutowym. Rodzima waluta nadal sprawuje się dobrze, zyskując wobec głównych światowych walut. Czy takie nastawienie zostanie utrzymane w najbliższych godzinach?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments