Notowania euro bez zmian. Ile kosztuje funt 01.02.2023?

365
Funt szterling

Polska złotówka zyskała finalnie wobec większości światowych walut we wtorek, 31 stycznia. Najlepiej złoty poradził sobie w relacji do funta. Kurs pary GBP/PLN obniżył się wczoraj o ponad 2 grosze. Rodzima waluta straciła jedynie na rzecz szwajcarskiego franka. Notowania pary CHF/PLN sięgnęły wczoraj poziomu 4,73 PLN. Sytuacja na euro jest praktycznie bez zmian. Dolar natomiast poddał walkę o zakres cenowy: 4,3440-4,3640 PLN. Jak wygląda sytuacja złotówki kolejnego dnia? Ile kosztuje funt, dolar, frank i euro 01.02.2023?

Para USD/PLN odpuściła strefę 4,3440-4,3640 PLN

Dolar, który względem złotówki we wtorek rano silnie zyskiwał, końcowo stracił. Notowania pary walutowej USD/PLN nie zagościły na długo w zakresie cenowym 4,3440-4,3640 PLN i odpuściły walkę o tę strefę. Dolar powrócił w rejony 4,33 PLN i po raz kolejny zmaga się ze złotówką na tym poziomie. Dziś amerykańska waluta czeka na decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Warto będzie obserwować, jak zareaguje dolar, który pokazać może dziś zmienność.

Kurs funta poniżej 5,33 PLN

Brytyjski funt okazał się we wtorek, 31 stycznia słabszy od polskiego złotego. Kurs pary walutowej GBP/PLN obniżył się wczoraj w sumie o ponad 2 grosze. Funt szterling tanieje również w środę i kurs pary GBP/PLN znajduje się o godzinie 9 poniżej 5,33 PLN.

Patrząc już na wykres omawianej pary, warto zwrócić uwagę na to, że funt nie zdołał utrzymać strefy wsparcia, czyli przedziału cenowego: 5,3430-5,3625 PLN. Notowania zanegowały również zakres średniej i znajdują się na poziomach z zeszłego tygodnia. Przewaga złotówki w obecnych rejonach skutkować może zejściem funta do 5,30 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 01.02.2023

Frank kosztuje w środę 4,72 PLN

Frank szwajcarski jako jedyny z głównych światowych walut zyskał wczoraj względem złotego. Notowania pary walutowej CHF/PLN skoczyły ogólnie o ponad 3 grosze. Rynek przebił się przez zakres cenowy 4,6985-4,7200 PLN i dziś oscyluje powyżej niego. Taka sytuacja sprawia, że przychylniej możemy patrzeć w kierunku dalszego wzrostu notowań franka. Celem dla pary CHF/PLN może być 4,75 PLN.

Sytuacja pary EUR/PLN praktycznie bez zmian

Wtorek był kolejnym dniem kiedy na parze walutowej EUR/PLN niewiele się działo. Rynek euro do złotego oscyluje cały czas na jednym zakresie – w okolicach 4,71 PLN. Dziś, w pierwszy dzień lutego również w tych rejonach znajdują się notowania euro.

Perspektywa wykresu pokazuje, iż rynek odbija się po raz kolejny od góry od zakresu średniej. Taka zależność pozwala przypuszczać ruch wzrostowy na parze walutowej EUR/PLN. Czy euro zdoła podbić dziś w rejony 4,72 PLN?

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 01.02.2023

Podsumowanie

Dziś na rynku walutowym może nieco zatrząść. W godzinach wieczornych podana zostanie decyzja Fed dotycząca stóp procentowych. Amerykańska waluta czeka na dane, które mogą być pretekstem do poważniejszego ruchu.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments