Notowania CHF/PLN powyżej 4,81 PLN. Kurs dolara do złotego.

0
zaliczka

Na początku nowego tygodnia przyglądamy się polskiej złotówce. W poniedziałek, 14 listopada główne światowe waluty od rana zyskują. Notowania pary CHF/PLN oscylują powyżej 4,81 PLN. Euro i funt odrabiają straty z ostatniego piątku (11.11). Kurs dolara do złotego natomiast odbił od istotnej strefy. Co czeka złotówkę w najbliższych godzinach? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotówki.

Para CHF/PLN cały czas walczy

Frank szwajcarski, jako jedyny spośród głównych walut zyskał w piątek, 11 listopada wobec złotówki. Dziś od rana notowania pary walutowej CHF/PLN rosną. Po godzinie 9 kurs franka znajduje się powyżej 4,81 PLN.

Patrząc na ostatnie zachowanie pary CHF/PLN, zauważyć można, że rynek cały czas walczy o utrzymanie pewnej strefy. Mowa o zakresie cenowym: 4,7620-4,7860 PLN. W najbliższym czasie para CHF/PLN ma sposobność testować ten zakres. Tak długo, jak będzie on utrzymywany, frank generować może wzrost do 4,85 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 14.11.2022

Euro bliskie 4,70 PLN

Jak wspomnieliśmy na wstępie, nowy tydzień rozpoczyna się od wzrostu wartości głównych walut wobec złotego. Rośnie również kurs euro. Tuż po godzinie 9 euro jest bliskie sięgnięcia 4,70 PLN. Czy para walutowa EUR/PLN powróci dziś do strefy 4,7140-4,7330 PLN? Warto będzie obserwować nastawienie rynku wobec zakresu średniej, który przypada właśnie na okolice 4,70 PLN.

Co dalej z kursem dolara do złotego?

Amerykański dolar spośród głównych walut ponownie stracił najwięcej wobec złotego. W piątek, 11 listopada notowania par USD/PLN zeszły poniżej 4,51 PLN. Tym samym kurs dolara do złotego trafił do strefy wsparcia, czyli przedziału cenowego 4,4850-4,5100 PLN.

Dziś, 14 listopada kurs dolara od rana odbija od wspomnianego wsparcia. Za dolara płacimy w okolicach powyżej 4,54 PLN. Rynek pary walutowej USD/PLN może dziś powiększyć odbicie. Potencjalnie dolar skierować się może do 4,58 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 14.11.2022

Notowania pary GBP/PLN prawie bez zmian

Podobnie jak w przypadku franka, sytuacja wygląda na parze walutowej GBP/PLN. Notowania funta szterlinga wobec polskiego złotego od początku listopada skupiły się wokół jednej strefy. Mowa tutaj o obszarze cenowym: 5,3430-5,3625 PLN. Perspektywa wykresu pokazuje, że funt jak dotąd broni wspomnianej strefy. Z niej generowane nadal może być odbicie do 5,40 PLN.

Podsumowanie

Złoty podtrzymuje kontrolę nad światowymi walutami. Pytanie jednak, jak długo taki stan będzie utrzymywany. Większość z opisanych wyżej par walczy o strefy swoich wsparć. Z tych miejsc generowane może być odbicie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments