Najpopularniejsze seriale Netflixa w 2021

Udostępnij

Właśnie dobiega końca 2021 rok. Przez minione dwanaście miesięcy znów na nasze życie gigantyczny wpływ miała pandemia koronawirusa. Ze względu na obostrzenia i lockdowny spędziliśmy w tym czasie mnóstwo czasu w domu – prawdopodobnie znacznie więcej niż byśmy chcieli. Sprawiło to jednak, że mieliśmy więcej czasu na domowe rozrywki z wykorzystaniem Internetu, a zwłaszcza na oglądanie seriali. Netflix z całą pewnością był na to przygotowany. Największa platforma streamingu seriali na świecie nie zawiodła z ofertą i przygotowała dla nas całą masę nowości.

Jakie seriale Netflixa były więc przez nas najchętniej oglądane w 2021 roku? Zestawienie 10 najpopularniejszych produkcji na tej platformie w minionych 12 miesiącach według danych do 13 grudnia, zostanie zaprezentowane poniżej. Czołową dziesiątkę zamyka:

Miejsce 10 – Ginny & Georgia

Podstawowe informacje

Ginny & Georgia to serial dla młodzieży, który swoją premierę miał 24 lutego. Opowiada on o wiecznie zamyślonej i nerwowej piętnastolatce Ginny, która często czuje się bardziej dojrzała niż jej trzydziestoletnia mama – seksowna i dynamiczna Georgia. Po latach ciągłego uciekania matka i córka trafiają do malowniczej Nowej Anglii. Georgia chce tu w końcu zapuścić korzenie i zapewnić swojej rodzinie coś bardzo dla niej nietypowego – normalne życie. Na początku idzie świetnie, ale temu nowemu życiu i sielance towarzyskiej słodkiej jak kombucza zagraża przeszłość Georgii. Tym razem jednak zamiast uciekać kobieta postanawia walczyć.

Oglądalność

Produkcja okazała się wielkim hitem. W 2021 roku serial Ginny & Georgia obejrzało ponad 53 miliony gospodarstw domowych na całym świecie.

Miejsce 9 – Cień i kość

Podstawowe informacje

Cień i kość to serial z gatunku fantasy, który swoją premierę miał 23 kwietnia. Powstał on na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o Uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią Griszów.

Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

Oglądalność

W 2021 roku Cień i kość obejrzało 55 milionów gospodarstw domowych na całym świecie.

Miejsce 8 – Sex Education (sezon 3)

Podstawowe informacje

Hitowy serial Sex Education zadebiutował na platformie Netflix już w 2019 roku, lecz trzeci sezon miał premierę 17 września 2021. Serial opowiada o Otisie – jedynym dziecku dwóch terapeutów seksualnych, Jean i Remiego. Po rozwodzie rodziców, zostaje wychowywany przez matkę. Dorasta przysłuchując się przez dziury w podłodze swojego pokoju prowadzonym przez nią sesjom terapeutycznym.

Ten nadmiar informacji o życiu erotycznym innych ludzi w połączeniu z wczesną traumą spowodowaną odejściem ojca sprawiły, że Otis zmaga się z fobią dotyczącą własnej seksualności. Mimo niesamowitej intuicji dotyczącej spraw łóżkowych, nie ma w tej kwestii żadnego doświadczenia. Jego ogromna wiedza o ludzkiej seksualności jest zarówno jego supermocą, jak i kryptonitem. Wszystko zmienia się w momencie, gdy Otis zwraca na siebie uwagę Maeve, która na zawsze odmieni jego spojrzenie na seks.

Oglądalność

W tym wielkim hicie Netflixa w rolę matki bohatera wciela się Gillian Anderson – wybitna aktorka, znana z takich produkcji jak The Crown, Upadek czy Z Archiwum X. Trzeci sezon tej produkcji obejrzało ponad 55 milionów gospodarstw domowych na całym świecie.

Miejsce 7 – Przeznaczenie – Saga Winx

Przeznaczenie – Saga Winx to serial z gatunku fantasy, który swoją premierę miał 22 stycznia. Jest to opowieść o dorastaniu pięciu wróżek uczęszczających do Alfei – szkoły z internatem, gdzie uczą się korzystać ze swoich mocy. Na co dzień zmagają się też z wyzwaniami, jakie niosą miłość i zazdrość, oraz z… potworami, które zagrażają ich życiu. Choć ta produkcja nie zyskała uznania krytyków, to i tak cieszyła się wielką popularnością – obejrzało ją aż 57 milionów gospodarstw domowych na świecie.

Miejsce 6 – Łasuch

Podstawowe informacje

Łasuch to serial z gatunku fantasy, który swoją premierę miał 4 czerwca. Jego fabuła jest dość niecodzienna. Otóż, dziesięć lat temu światem zatrzęsła Wielka Zapaść, która w tajemniczy sposób doprowadziła do powstania hybrydowego gatunku – dzieci, które są częściowo ludźmi, a częściowo zwierzętami. Nie wiedząc, czy hybrydy są rezultatem, czy też może przyczyną siejącego spustoszenie wirusa, wielu ludzi reaguje na nie strachem i przemocą. Gus – pół chłopiec, pół jeleń – przez ostatnią dekadę żył bezpiecznie w swoim leśnym schronieniu.

Pewnego dnia Gus niespodziewanie poznaje samotnego wędrowca o imieniu Jepperd. Wspólnie wyruszają w pełną niezwykłych przygód podróż po postapokaliptycznej Ameryce w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ich pytania: o narodziny Gusa, przeszłość Jepperda i prawdziwe znaczenie słowa „dom”. Na swojej drodze spotykają nieoczekiwanych sojuszników i wrogów, a Gus szybko odkrywa, że bujny, niebezpieczny świat poza granicami lasu jest o wiele bardziej skomplikowany, niż kiedykolwiek przypuszczał.

Oglądalność

W 2021 roku tę produkcję obejrzało 60 milionów gospodarstw domowych na całym świecie.

Miejsce 5 – Sex/Life

Podstawowe informacje

Serial Sex/Life miał swoją premierę 25 czerwca. Jest to historia miłosnego trójkąta między pewną kobietą, jej mężem i… jej przeszłością oraz prowokacyjne spojrzenie na kobiecą tożsamość i pożądanie. Billie Connelly jest zwyczajną matką i żoną z przedmieść – lecz nie zawsze tak było. Zanim wyszła za kochającego i niezawodnego Coopera i przeprowadziła się do Connecticut, Billie prowadziła niepokorne i zwariowane życie. Mieszkała w Nowym Jorku ze swoją przyjaciółką Sashą, ciężko pracując i ostro imprezując.

Wyczerpana opieką nad małymi dziećmi i z nostalgią wspominająca przeszłość Billie zaczyna pisać dziennik i fantazjować na temat namiętnych uniesień ze swoim seksownym byłym chłopakiem Bradem, którego nigdy nie potrafiła wymazać z pamięci. Im więcej Billie sobie przypomina, tym bardziej zaczyna zastanawiać się nad swoim obecnym życiem – i wtedy właśnie mąż znajduje jej dziennik.

Oglądalność

Serial Sex/Life zebrał bardzo nieprzychylne recenzje, lecz nie przeszkodziło mu to w przyciągnięciu mnóstwa ludzi przed ekrany. Tę produkcję obejrzało aż 67 milionów gospodarstw domowych na całym świecie.

Miejsce 4 – Sprzątaczka Cosplayerka przebrana za bohaterkę serialu sprzątaczka

Podstawowe informacje

Serial Sprzątaczka miał swoją premierę 1 października. Powstał on na podstawie autobiograficznej powieści Stephanie Land o tytule „Sprzątaczka. Jak przeżyć w Ameryce, będąc samotną matką pracującą za grosze”, która trafiła na listę bestsellerów „New York Times”. Jego główną bohaterką jest Alex – samotna matka, która po odejściu od przemocowego partnera podejmuje się pracy jako sprzątaczka w cudzych mieszkaniach. Ledwo wiążąc koniec z końcem i z trudem unikając bezdomności, Alex chce zapewnić lepsze życie swojej córce,

Maddy. Przedstawiony z perspektywy zdesperowanej, lecz zdeterminowanej kobiety serial nakreśla wzruszający, brutalnie szczery, inspirujący, a czasami zabawny portret matki, która gotowa jest pokonać wszelkie trudności.

Oglądalność i nominacje do Złotych Globów

Produkcja, nie dość, że okazała się wielkim hitem wśród widzów, to jeszcze została ponadprzeciętnie doceniona przez krytyków. Sprzątaczkę obejrzało ponad 67 milionów gospodarstw domowych na całym świecie, a na dodatek serial zdobył trzy nominacje do prestiżowych Złotych Globów – w kategoriach: Najlepszy serial limitowany, Najlepsza aktorka w serialu limitowanym i Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu.

Miejsce 3 – Dom z Papieru (sezon 5) Cosplay nawiązujący do serialu Dom z Papieru

Podstawowe informacje

Ten hiszpański hitowy serial akcji produkcji Netflixa zadebiutował już w 2017 roku, lecz piąty sezon miał premierę dopiero w ostatnich miesiącach – pierwsze 5 odcinków już 3 września, a ostatnie 5 epizodów produkcji – 3 grudnia. Produkcja opowiada o zamaskowanych przestępców wdziera się do budynku hiszpańskiej mennicy narodowej, skąd zamierają zrabować banknoty i złoto warte miliardy euro. Akcją z zewnątrz kieruje tajemniczy Profesor, który wcześniej przez kilka miesięcy przygotowywał specjalistów z różnych dziedzin do napadu.

Uczestnicy skoku nie znają swoich imion, ze względów bezpieczeństwa zwracają się do siebie, używając pseudonimów zaczerpniętych od nazw światowych miast. Profesor przygotował niezwykle skomplikowany plan, wydaje się brać pod uwagę każdą ewentualność i mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, ale nie wszystko przebiega tak jak oczekiwał.

Oglądalność

Piąty sezon Domu z Papieru w 2021 roku obejrzało ponad 70 milionów gospodarstw domowych na całym świecie.

Miejsce 2 – Lupin (części 1 i 2)

Podstawowe informacje

Lupin to serial kryminalny, w którym główną rolę gra rewelacyjny francuski aktor Omar Sy – znany przede wszystkim z kultowego komediodramatu Nietykalni. Pierwsza część serialu Lupin miała premierę 8 stycznia, a druga – 11 czerwca. Obie liczyły sobie po 5 odcinków.

Serial opowiada o złodzieju dżentelmenie o imieniu Assane Diop (w tej roli Omar Sy), który zainspirowany przygodami z serii “Arsène Lupin, dżentelmen włamywacz”, obmyśla zemstę na zamożnej rodzinie, która wyrządziła niesprawiedliwość jego ojcu.

Oglądalność i nominacje do Złotych Globów

Produkcja, nie dość, że okazała się wielkim hitem wśród widzów, to jeszcze została doceniona przez krytyków. Łącznie obie części Lupina obejrzało aż 130 milionów gospodarstw domowych na całym świecie, a na dodatek serial zdobył dwie nominacje do prestiżowych Złotych Globów – w kategoriach: Najlepszy serial dramatyczny i Najlepszy aktor w serialu dramatycznym.

Najpopularniejszy serial Netflixa 2021 – Squid Game Fan art nawiązujący do Squid Game

Podstawowe informacje

Serialowy koreański thriller Squid Game miał swoją premierę 17 września. Jego fabuła okazała się dość nietuzinkowa – 456 bardzo różnych od siebie osób otrzymuje zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Łączy ich jedno – wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, w której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów, toczy się na tajnym i zamkniętym terenie i obejmuje serię „tradycyjnych” dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest śmierć.

Oglądalność i nominacje do Złotych Globów

Serial okazał się gigantycznym hitem, a także zyskał przy tym uznanie krytyków. Squid Game obejrzało ponad 142 miliony gospodarstw domowych na całym świecie – co jest absolutnym rekordem oglądalności na platformie Netflix, a na dodatek serial zdobył trzy nominacje do prestiżowych Złotych Globów – w kategoriach: Najlepszy serial dramatyczny, Najlepszy aktorka w serialu dramatycznym i Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również