Najlepsze gry i aplikacje dla dzieci na iPhone’y i iPady

Udostępnij

Wszystkie kreatywne gry i zabawy czasem się kończą. I wtedy postanawiamy pozwolić dziecku pobawić się na iPadzie lub iPhonie. W tym artykule dowiemy się, które aplikacje i gry pomogą dziecku nie tylko dobrze się bawić, ale także czegoś nauczyć.

Możemy zachęcać dzieci na różne sposoby. Jednak w dzisiejszym świecie niemożliwe jest całkowite oddzielenie ich od technologii – w końcu będzie ona częścią ich życia. Dlatego na początku znajomości dziecka z technologią warto wybierać takie aplikacje, które będą nie tylko ciekawe, ale i przydatne.

Istnieje wiele gier i aplikacji dla dzieci. Niektóre z nich mają na celu po prostu zabawić dziecko, inne – nauczyć pewnych umiejętności, a jeszcze inne starają się połączyć te dwie funkcje, skupiając się na nauce poprzez grę.

Jak wybrać dobrą grę dla dziecka

Szukając odpowiedniej aplikacji, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech. Po pierwsze, aplikacja powinna być dobra w funkcjach, których od niej wymagamy. Może to być uczenie pewnych rzeczy (np. nowych słów, podstaw matematyki czy rozpoznawania emocji). Warto również upewnić się, że programy edukacyjne są prezentowane w sposób przyjazny dla dziecka. Na przykład, jeśli dziecko bardzo lubi samochody, zabawa ze zwierzętami może je nudzić.

Jeśli wszystkie kryteria są spełnione, to warto zwrócić uwagę na design aplikacji – powinien być przyjemny dla oka dziecka. Dodatkowo warto zadbać o to, by gra lub aplikacja była łatwa w obsłudze – źle dobrane sterowanie lub nieintuicyjne menu mogą zamienić zabawę w irytujący obowiązek.

Najlepsze gry i aplikacje dla dzieci na iOS

Gry i aplikacje mogą być bardzo różne – zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. A jeśli zastanawiasz się, na czym dzieci mogą grać w te gry, możemy zasugerować kilka idealnych telefonów. Możesz również przyjrzeć się bliżej tabletom, które oferują mnóstwo miejsca na rozrywkę dzięki dużym ekranom.
Więcej informacji na temat niektórych gier można znaleźć na stronie https://ranking-online.pl – publikują oni recenzje najlepszych gier na telefony, tablety, komputery i konsole.

• Sago Mini World: Gry dla dzieci
Jedna aplikacja, 40 mini-gier dla dzieci w wieku przedszkolnym. W tym pakiecie znajdziesz różne gry: gry ubieranki, które pobudzają wyobraźnię i pozwalają dzieciom eksperymentować z różnymi rodzajami ubrań oraz gry konstrukcyjne, które pozwalają zostać architektem i tworzyć własne budynki.

Wszystkie gry zostały zaprojektowane tak, aby pokazać różne możliwości kreatywności. Nie ma w nich sztywnych reguł; ich celem jest utrwalanie umiejętności dziecka oraz rozwijanie jego empatii i pewności siebie.

• AVOKIDDO Emotions
Idealna aplikacja do rozpoczęcia rozmowy z dzieckiem na temat emocji i tego, jak nasze działania wpływają na innych ludzi. W grze możemy dawać zwierzętom różne przedmioty, a one wykazują reakcję emocjonalną. Przykładowo, możemy dać zebrze budzik, który następnie zadzwoni. Zebra oczywiście nie będzie z tego powodu szczęśliwa i będzie bardzo marudzić. Jeśli pobawimy się trochę w tę grę, możemy porozmawiać nie tylko o reakcjach tych zwierząt, ale także o tym, jak ludzie reagują na to, co może zrobić dziecko.

• Encyklopedia Mysia
Nietypowa produkcja, w której razem z myszką wyruszamy w pełną przygód podróż. Przede wszystkim w grze cieszy oprawa graficzna, całkowicie przypominająca kreskówkową kolorowankę. W trakcie zabawy poznajemy największe tajemnice natury. Gra zapoznaje nas z ważnymi gatunkami roślin i zwierząt, pokazuje jak zorganizowany jest świat flory i fauny, jak zwierzęta i rośliny oddziałują na siebie i jak bogata jest otaczająca nas przyroda. Sterowanie jest intuicyjne i pozwala dzieciom bawić się w każdym środowisku.

• Quick Math Jr.
Matematyka może być bardzo trudna – zwłaszcza na początku. Na szczęście nie musi to być niekończąca się nauka liczb na pamięć – do matematyki można podejść na wiele różnych sposobów. Świetną propozycją są minigry zebrane w Quick Math Jr. To pakiet aplikacji, które w zabawny sposób pomogą dziecku poznać pierwsze pojęcia związane z liczbami. Dowie się, co oznacza, gdy jedna liczba jest większa od drugiej lub zrozumie, jak sprawić, by dwie strony równania były równe.

• Monument Valley
Piękna gra logiczna z niesamowitą muzyką, która może zapewnić rozrywkę na wiele godzin i zrelaksować po długim dniu w szkole. Zadanie wydaje się bardzo proste – trzeba dotrzeć do wyjścia prowadzącego do kolejnego poziomu. Jednak zagadki logiczne, które czekają na nas po drodze, mogą być poważnym wyzwaniem dla każdego młodego odkrywcy. Geometryczne łamigłówki zmuszają nas do łamania praw grawitacji, a także dokonywania dużych zmian architektonicznych. Dziecko z pewnością będzie zafascynowane tą grą.

• Shadowmatic
Gra oparta na niezwykle ciekawym pomyśle. Strumień światła pada na ścianę, przed którą wiszą dziwnie ukształtowane obiekty. Poruszając nimi można jednak odnaleźć sens w ich bezkształtności – w pewnym momencie, pod odpowiednim kątem, zaczynają przypominać znajome figury. Poziom zostanie zaliczony dopiero wtedy, gdy wszystkie elementy połączą się i stworzą jedną całość. Gra wymaga dużej koncentracji i logicznego myślenia.

Najnowsze

Zobacz również