Dzień Inwestora Indywidualnego

Najlepsze akcesoria do Twojego zegarka

Udostępnij

akcesoria do zegarkówTak jak staramy się spersonalizować telefon, tak samo możemy zadbać o ulubiony zegarek, który nie tylko wskazuje godzinę, ale jest też ważnym dodatkiem do stylizacji. Jakie akcesoria do zegarków są warte polecenia? Zobacz poniżej.

Etui na zegarki

Możesz posiadać jeden model albo pokaźną kolekcję, ale na pewno wiesz, jak duże znaczenie ma pielęgnacja zegarków oraz zapewnienie im właściwej ochrony, by jak najdłużej zachowały wygląd i precyzję działania.

Podstawową rolą etui jest zapewnienie urządzeniu bezpieczeństwa, jego ochrona przed kurzem, zarysowaniami czy po prostu zgubieniem. Jednak wybór etui na zegarki jest tak duży, że bez problemu można dopasować je do swojego stylu. Może to być etui błękitne, w odcieniu pudrowego różu, klasyczne czarne czy beżowe.

Dostępne są zarówno modele stacjonarne na jeden zegarek, jak i na kilka, a także etui podróżne, przydatne na wakacjach lub w podróży służbowej. Ważne, by wybrać opakowanie o ergonomicznym kształcie i zapewniające wzmocnienia chroniące zegarki przed uszkodzeniami. Jeśli masz kolekcję czasomierzy, pudełko na kilka modeli pomoże zadbać o porządek.

Rotomaty

Jednym z funkcjonalnych dodatków dla właścicieli zegarków automatycznych jest z kolei rotomat, który działa po podłączeniu go do prądu. Może pełnić rolę etui, bo wygląda jak pudełko do przechowywania, ale przede wszystkim pozwala nakręcić zegarki z mechanizmem automatycznym. Jak to działa? Urządzenie imituje ruch ręki właściciela podczas codziennego użytkowania. Jeśli nie nosisz zegarka na co dzień, jego rezerwa chodu wyczerpie się wkrótce, dlatego warto zainwestować w rotomat i zagwarantować mu precyzyjne działanie cały czas.

Wymienny pasek/bransoleta

Wielu miłośników zegarków ceni sobie modele, w których można wymienić pasek lub bransoletę. To świetna funkcjonalność na co dzień, bo pozwala uzyskać jakby kilka modeli w jednym – zmienisz design modelu w zależności od okazji. Stylowa złota bransoleta na ważną uroczystość, a może srebrna do pracy? Wolisz gumowy pasek podczas biegania, a skórzany na co dzień? Szybko i bez problemu zmienisz na przykład zegarek sportowy na biżuteryjny.

Przyrząd do ściągania paska

Przydatny będzie też przyrząd do zdejmowania paska – to narzędzie zegarmistrzowskie, które pozwala na ściąganie i pomaga zakładanie wymiennych pasków. Niewielki i kompaktowy przyrząd możesz mieć zawsze przy sobie – wystarczy odrobina wprawy, by nauczyć się nim posługiwać. Do rozpinania zamka lub klamerki paska, szybkiego skracania czy przedłużania bransolety w wybranych zegarkach służy specjalna zaostrzona końcówka. Praktyczny gadżet pozwoli odmienić w kilka minut wygląd zegarka i dopasować go do okazji.

Najnowsze

Zobacz również