Najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2019 r.

203

Na naszych łamach pisaliśmy już o najbardziej dochodowych trasach koncertowych w historii rynku muzycznego. Tamten artykuł znajdziecie tutaj. Teraz magazyn Billboard opublikował zaś listę artystów, którzy najwięcej zarobili na graniu na żywo w samym 2019 r. Dane obejmują okres od 1 listopada 2018 roku do 31 października 2019 roku.

Podium

Na samym szczycie podium stoi Ed Sheeran, który zarobił aż 223 milionów dolarów. Formuła jego dość oszczędnych w scenografię koncertów sprawdza się i pozwala mu ma pomnażanie majątku. Przez cały rok wokalista zagrał w sumie 54 koncerty.

Rudowłosego piosenkarza ściga P!nk. Artystka zagrała 70 koncertów i zarobiła dzięki temu 220 milionów dolarów.

Podium domyka boys band BTS z Korei Południowej. Dzięki tylko 43 koncertom grupa zgarnęła z rynku ponad 196 milionów dolarów.

Rockmeni trzymają poziom

Fanów rocka mógł zasmucić fakt, że w pierwszej trójce zabrakło ich idoli. Nie jest jednak tak źle. Na 4. miejscu znalazł się bowiem Elton John, który zarobił ok. 194 miliony dolarów. A to za sprawą 105 koncertów i zapewne filmu „Rocketman”, opowiadającego jego losy. Produkcja mogła pomóc piosenkarzowi w odzyskaniu dawnej sławy.

Nadal królami rocka pozostają The Rolling Stones. Ich fani pomogli zarobić im aż 178 milionów dolarów. Warto dodać jednak, że panowie zagrali tylko 16 koncertów! Dalej uplasowali się z kolei władcy ciężkiej muzyki. Metallica zajęła miejsce 6. i zarobiła ponad 177 miliony dolarów. Dla tego wyniku kwartet musiał jednak zagrać drugą część trasy promującej ich ostatni album i wejść na scenę 46 razy.

Pop ma się gorzej?

Kolejne miejsce to już ogromny spadek dochodów. Ariana Grande zarobiła ponad 118 milionów dolarów i zagrała 77 koncertów. Paul McCartney 113 milionów dolarów, ale zagrał jedynie 32 koncerty. Na 9. miejscu plasowało się Backstreet Boys, które po reaktywacji zagrało w tym roku aż 95 gigów i zarobiło 92 miliony dolarów.

Pierwszą dziesiątkę zamykają dinozaury rocka z Kiss. Co ciekawe ten zespół od ponad dekady gra „pożegnalną” trasę koncertową. Fani chyba nie czują się oszukani, bowiem tłumnie pojawili się na 72 występach wymalowanego kwartetu. Dzięki temu Kiss zarobiło 88 milionów dolarów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments