Na PUE ZUS aktywowano dotychczas ponad 2,8 mln bonów turystycznych

0
Bon Turystyczny

Polacy aktywowali dotychczas na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) ponad 2,8 mln bonów turystycznych, poinformował ZUS. Bonami dokonano prawie 2,2 mln płatności na kwotę ponad 1,4 mld zł.

„Bon turystyczny w liczbach: ponad 2,8 mln aktywowanych na PUE ZUS bonów o wartości 2,5 mld zł, prawie 2,2 mln płatności bonami na łączną kwotę ponad 1,4 mld zł, ponad 28 tys. zarejestrowanych podmiotów turystycznych” – czytamy na profilu ZUS na Twitterze.

Lista podmiotów turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub turystyczne w Polsce, które mogą przystąpić do programu jest otwarta.

Do skorzystania z bonu w wysokości 500 zł uprawnionych jest około 6,5 mln beneficjentów świadczenia 500+, dzieci rodziców pobierających świadczenia opiekuńcze za granicą oraz wszyscy, którzy nabędą takie prawo do 31 grudnia 2021 roku. Na dzieci niepełnosprawne przysługuje świadczenie dodatkowe w wysokości 500 zł.

Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

Bonem można płacić do 31 marca 2022 r., ale z usługi będzie można korzystać także po tej dacie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments