Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki gotówkowej?

621

Pożyczka gotówkowa to świetny sposób, aby szybko, wygodnie i bezpiecznie zdobyć środki na realizację marzeń i celów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze, aby… nie żałować? Sprawdźmy.

Marzenia są po to, aby je spełniać – brzmi znane inspirujące hasło. Rzeczywiście. Świadomość upływającego czasu to dla wielu osób jeden z najlepszych motywatorów, aby z odwagą realizować plany, cele i marzenia. Zarówno te przyziemne, jak i ambitne, odkładane latami. Niestety wiele z nich wymaga dodatkowych środków, których często… zwyczajnie brakuje.

Nie odkładaj marzeń na później

Brak oszczędności nie powinien być przeszkodą w realizacji śmiałych zamierzeń. Jeśli nie zgromadziłeś wystarczającego kapitału, sięgnij po zewnętrzne źródło finansowania. Wybierając pożyczkę „z głową”, spełnisz marzenia, nie obciążając przy tym portfela. Czym jest w praktyce pożyczka gotówkowa i jak, spośród ogromu dostępnych na rynku ofert, wybrać najlepszą?

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy dostępny w większości banków i kas oszczędnościowo-kredytowych. Pozyskane z pożyczki gotówkowej pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel niezwiązany z działalnością gospodarczą. Może to być na przykład remont mieszkania, egzotyczna podróż czy zakup nowego sprzętu RTV. W zależności od konkretnej oferty kwoty pożyczek gotówkowych wynoszą od kilku do kilkuset tysięcy złotych, a spłata odbywa się w miesięcznych ratach. O tym, ile pieniędzy pożyczysz, decyduje także Twoja zdolność kredytowa, czyli zdolność do spłaty pożyczki wraz z odsetkami we wskazanych przez pożyczkodawcę terminach.

Jak wybrać pożyczkę gotówkową, aby… nie żałować?

Choć na pierwszy rzut oka dostępne na rynku oferty wyglądają niemal identycznie, różnią się nieznacznymi, lecz ważnymi z punktu widzenia pożyczkobiorcy detalami. To właśnie od nich zależy, czy pożyczka gotówkowa online nie obciąży portfela, będzie łatwa w obsłudze oraz pomoże wygodnie realizować zamierzone cele. Zanim podpiszesz umowę z pożyczkodawcą, dokładnie porównaj parametry pożyczek, zwracając uwagę przede wszystkim na:

  • dostępne kwoty. Ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli realizacja Twoich zamierzeń wymaga sporego nakładu środków. Nie wszyscy kredytodawcy pożyczą Ci kilkaset tysięcy złotych. Nawet jeśli Twoja zdolność kredytowa jest wzorcowa;
  • koszty. Dobra pożyczka gotówkowa nie może być droga. Zwłaszcza dziś, w czasach ogromnej konkurencji między instytucjami finansowymi. Zanim przystąpisz do dalszej analizy, sprawdź RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania wybranych produktów. To właśnie RRSO (nie oprocentowanie) precyzyjnie zobrazuje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze. Niższe RRSO to tańsza pożyczka gotówkowa (kalkulator kredytowy dostępny na stronie kredytodawcy pozwoli Ci samodzielnie sprawdzić całkowity koszt pożyczenia pieniędzy);
  • tempo wydania decyzji pożyczkowej. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, aby sfinansować nieprzewidziane wydatki, tempo wydania decyzji i wypłaty środków są niezwykle ważne. Zanim podpiszesz umowę z pożyczkodawcą, upewnij się, że pieniądze z pożyczki od ręki znajdą się na Twoim koncie. Najlepiej tego samego co złożenie wniosku dnia. Sięgając po pożyczkę od ręki, unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek i przedłużającego się oczekiwania na dodatkowe środki;
  • elastyczne warunki. Dobra pożyczka to pożyczka na miarę, precyzyjnie dostosowana do konkretnych potrzeb i oczekiwań pożyczkobiorcy. Zanim sfinalizujesz umowę, poszukaj instytucji, w której wysokość prowizji i okres kredytowania ustalane są indywidualnie dla każdego wnioskującego;
  • możliwość pożyczenia pieniędzy online. Pożyczka gotówkowa online to doskonała propozycja dla osób, które cenią komfort, wygodę i… bezpieczeństwo. Dzięki takiemu rozwiązaniu pożyczysz pieniądze bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie przed ekranem komputera. Ochronisz więc zdrowie swoje i swoich bliskich. A to w dzisiejszych czasach jest ogromnie ważne.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments