
Spółka mPay poinformowała wczoraj o uzgodnieniu warunków umowy przedwstępnej z GPW i GPW Private Market. Zawarcie umowy przyrzeczonej nastąpi do dnia 31 stycznia 2023 r., a w jej ramach mPay stanie się operatorem płatności platformy Private Market, opartej o technologię Blockchain. W reakcji na tą wiadomość akcje mPay rosną od rana o przeszło 20%.
- mPay do 31 stycznia 2023 r. podpisze umowę przyrzeczoną z GPW
- Spółka zobowiązała się do obsługi jednej z najnowocześniejszych platform, opartej o technologię Blockchain
- Akcje mPay reagują wzrostem na kolejną dużą współpracę lidera segmentu m-płatności
- Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl
mPay dzięki współpracy z GPW cementuje pozycję lidera w branży fintech
mPay S.A. będący wiodącym polskim dostawcą rozwiązań z obszaru m-płatności nie przestaje zaskakiwać. Wczoraj w godzinach wieczornych spółka wydała komunikat, w którym poinformowała o uzgodnieniu warunków umowy przedwstępnej z GPW oraz GPW Private Market.
W reakcji na tą wiadomość, akcje spółki zwyżkują od samego rana blisko 20%, a zawarcie umowy przyrzeczonej nastąpi do dnia 31 stycznia 2023 r.

Według wspomnianego raportu mPay S.A. zobowiązał się do prowadzenia rachunków płatniczych, wykonywania transakcji płatniczych oraz identyfikacji i weryfikacji tożsamości klientów platformy Private Market.
Współpraca z gigantem, jakim jest polska Giełda Papierów Wartościowych S.A., podnosi prestiż oraz pozycję spółki, która dotychczas skupiała się w głównej mierze na segmencie mobilnych transakcji.
Ponadto mPay poinformował wczoraj o otrzymaniu certyfikatu Payment Card Industry Data Security Standard, będącego międzynarodową normą bezpieczeństwa, potwierdzającą wysoki i spójny poziom bezpieczeństwa we wszystkich środowiskach, w których przetwarzane są dane posiadaczy kart płatniczych.
GPW idzie z duchem czasu
Sam projekt Private Market to inicjatywa GPW, która przy pomocy technologii Blockchain ma połączyć spółki niepubliczne (przede wszystkim startupy) z potencjalnymi inwestorami oraz umożliwić pełną cyfryzację rynku.
– Zdigitalizowany rynek umożliwi w pierwszej kolejności obrót stokenizowanymi aktywami niefinansowymi, takim jak np. dzieła sztuki, kolejnym filarem będzie segment crowdfundingu inwestycyjnego, a docelowo na platformie Private Market dostępne będą również stokenizowane aktywa finansowe: akcje i obligacje. Pierwszych tokenizacji na nowo utworzonym rynku GPW spodziewa się w przyszłym roku” – powiedział prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podczas obchodów 140-lecia rumuńskiej giełdy w Bukareszcie.